REKLAMA
REKLAMA

Baligrodzki Piknik Rodzinny. Niespodzianki, przejażdżki quadem i słodkości (FOTO)

BALIGRÓD / PODKARPACIE. To była już trzecia odsłona Piknik Rodzinnego w Baligrodzie, organizowanego przez stowarzyszenie „Nasze dzieci, nasza gmina”. Świętowali przede wszystkim najmłodsi, ale atrakcji nikomu nie zabrakło.

 

Na początek występ dały maluchy z klasy „0” ze Szkoły Podstawowej w Baligrodzie, a tuż po nich na scenie pojawiły się: zespól taneczny Diamenty z Leska oraz grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Baligrodzie.

Wiele radości zebranym dało przedstawienie pt. „Rzepka” w wykonaniu rodziców i nauczycieli ze tamtejszej szkoły oraz spektakl „Czerwony Kapturek” w wykonaniu teatru z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mchawie.

Po części artystycznej przyszedł czas na wypróbowanie atrakcji, których było całe mnóstwo. I tak najmłodsi uczestniczyli w zawodach sportowych, quizach i konkursach muzycznych – oczywiście w parze z rodzicami.

– To był już trzeci i jak poprzednio udany piknik. W tym roku zależało nam na wspólnej zabawie dzieci z rodzicami, dlatego wszystkie zawody i konkursy miały taką właśnie formę. Rodzice chętnie uczestniczyli w tych zawodach. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Z roku na rok obserwuję coraz większą frekwencję. Mimo niepewnej pogody, przybyło na stadion wielu mieszkańców z całej gminy, a także wielu turystów, co cieszy, gdyż w ten sposób przyczyniamy się do promocji naszej miejscowości – mówi Renata Adamczewska-Zarzyczna, prezes stowarzyszenia „Nasze dzieci ,nasza gmina”.

Dużym powodzeniem cieszył się dmuchany plac zabaw, stoisko policji, jednostki WOT, nadleśnictwa. Nowością był „Bunkier” z Krosna i zabawa z wykrywaczem metalu. Furorę zrobiła także możliwość strzelania do tarczy z bezpiecznej broni, czy przejażdżka policyjnymi motocyklami – dodaje pani prezes. 

Olbrzymim powodzeniem cieszyły się również atrakcje kulinarne: kręcone frytki i wata cukrowa, do których kolejka ustawiała się bez przerwy. Popcorn, kiełbaski, lody, napoje też miały nie mniejsze powodzenie.

O ilości uczestników może świadczyć choćby fakt, że około 300 ciastek, które podarowała nam cukiernia Vivaldi z Leska, rozeszło się w ciągu półtorej godziny – podkreśla Renata Adamczewska-Zarzyczna.

– Wszyscy świetnie się bawili, widać było uśmiechy na twarzach i radość w oczach. Na zakończenie druhowie z OSP zorganizowali wodny pokaz i utworzyli tęczę. Cała ta wspaniała zabawa mogła się odbyć dzięki ogromnej pracy Stowarzyszenia „Nasze dzieci, nasza Gmina” oraz wielu sponsorów i sympatyków naszego przedsięwzięcia, którym jeszcze raz bardzo gorąco dziękujemy – zaznacza prezes.

Dodaje, że przed stowarzyszeniem różne zadania, być może wśród nich znajdzie się IV Piknik, a widok niedzielnej zabawy na pewno zachęca do dalszego działania na rzecz dzieci z gminy.

Podczas imprezy o stanowiska z atrakcjami dla dzieciaków zadbali: strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Baligrodzie, pracownicy Nadleśnictwa Baligród, żołnierze 35. batalionu lekkiej piechoty w Sanoku, policja, „Bunkier” z Krosna.

Takie podziękowania otrzymali wszyscy ci, którzy włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia

Patronem medialnym Pikniku był portal Esanok.pl

 

11-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)