REKLAMA
REKLAMA

Baligrodzki Piknik Rodzinny. Niespodzianki, przejażdżki quadem i słodkości (FOTO)

BALIGRÓD / PODKARPACIE. To była już trzecia odsłona Piknik Rodzinnego w Baligrodzie, organizowanego przez stowarzyszenie „Nasze dzieci, nasza gmina”. Świętowali przede wszystkim najmłodsi, ale atrakcji nikomu nie zabrakło.

 

Na początek występ dały maluchy z klasy „0” ze Szkoły Podstawowej w Baligrodzie, a tuż po nich na scenie pojawiły się: zespól taneczny Diamenty z Leska oraz grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Baligrodzie.

Wiele radości zebranym dało przedstawienie pt. „Rzepka” w wykonaniu rodziców i nauczycieli ze tamtejszej szkoły oraz spektakl „Czerwony Kapturek” w wykonaniu teatru z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mchawie.

Po części artystycznej przyszedł czas na wypróbowanie atrakcji, których było całe mnóstwo. I tak najmłodsi uczestniczyli w zawodach sportowych, quizach i konkursach muzycznych – oczywiście w parze z rodzicami.

– To był już trzeci i jak poprzednio udany piknik. W tym roku zależało nam na wspólnej zabawie dzieci z rodzicami, dlatego wszystkie zawody i konkursy miały taką właśnie formę. Rodzice chętnie uczestniczyli w tych zawodach. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Z roku na rok obserwuję coraz większą frekwencję. Mimo niepewnej pogody, przybyło na stadion wielu mieszkańców z całej gminy, a także wielu turystów, co cieszy, gdyż w ten sposób przyczyniamy się do promocji naszej miejscowości – mówi Renata Adamczewska-Zarzyczna, prezes stowarzyszenia „Nasze dzieci ,nasza gmina”.

Dużym powodzeniem cieszył się dmuchany plac zabaw, stoisko policji, jednostki WOT, nadleśnictwa. Nowością był „Bunkier” z Krosna i zabawa z wykrywaczem metalu. Furorę zrobiła także możliwość strzelania do tarczy z bezpiecznej broni, czy przejażdżka policyjnymi motocyklami – dodaje pani prezes. 

Olbrzymim powodzeniem cieszyły się również atrakcje kulinarne: kręcone frytki i wata cukrowa, do których kolejka ustawiała się bez przerwy. Popcorn, kiełbaski, lody, napoje też miały nie mniejsze powodzenie.

O ilości uczestników może świadczyć choćby fakt, że około 300 ciastek, które podarowała nam cukiernia Vivaldi z Leska, rozeszło się w ciągu półtorej godziny – podkreśla Renata Adamczewska-Zarzyczna.

– Wszyscy świetnie się bawili, widać było uśmiechy na twarzach i radość w oczach. Na zakończenie druhowie z OSP zorganizowali wodny pokaz i utworzyli tęczę. Cała ta wspaniała zabawa mogła się odbyć dzięki ogromnej pracy Stowarzyszenia „Nasze dzieci, nasza Gmina” oraz wielu sponsorów i sympatyków naszego przedsięwzięcia, którym jeszcze raz bardzo gorąco dziękujemy – zaznacza prezes.

Dodaje, że przed stowarzyszeniem różne zadania, być może wśród nich znajdzie się IV Piknik, a widok niedzielnej zabawy na pewno zachęca do dalszego działania na rzecz dzieci z gminy.

Podczas imprezy o stanowiska z atrakcjami dla dzieciaków zadbali: strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Baligrodzie, pracownicy Nadleśnictwa Baligród, żołnierze 35. batalionu lekkiej piechoty w Sanoku, policja, „Bunkier” z Krosna.

Takie podziękowania otrzymali wszyscy ci, którzy włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia

Patronem medialnym Pikniku był portal Esanok.pl

 

11-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)