REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Co z przedszkolakami na wakacjach? Będzie dodatkowy dyżur!

SANOK / PODKARPACIE. Kolejne sygnały napływają do naszej redakcji od zaniepokojonych rodziców przedszkolaków, którzy w ostatnich dniach próbowali zapisać swoje pociechy na dyżur ustalony w tym roku w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Sanoku. Lista dla 150 dzieci zapełniła się w ekspresowym tempie. Pozostałych zapisywano na liście rezerwowych. Dziś wiadomo jednak, że przygotowano nowe rozwiązanie i zorganizowano dodatkowy dyżur w Samorządowym Przedszkolu nr 2. Warto zaznaczyć, że do czterech placówek samorządowych w Sanoku uczęszcza ponad 900 dzieci.

Tomasz Sokołowski

Co roku w lipcu organizowany jest dyżur, podczas którego zapewniona jest opieka nad przedszkolakami uczęszczającymi do samorządowych placówek w Sanoku. Tym razem, do tej roli wyznaczono „trójkę” i jej budynek przy ul. Podgórze. Niestety ze względu na remont i budowę kuchni, obiekt przy ul. Kochanowskiego jest wyłączony z użytkowania przez okres całych wakacji. W sierpniu przedszkola nie pracują, ponieważ jest to czas, kiedy nauczyciele i opiekunowie wykorzystują przysługujący im urlop. W placówkach przeprowadzane są również konieczne remonty, pomieszczenia są dokładnie czyszczone i przygotowywane na kolejny rok szkolny.

Dla rodziców przedszkolaków przygotowano specjalny komunikat, w którym czytamy, że zapisy na lipcowy dyżur trwały od 4 do 7 czerwca. Formularze należało wypełnić i złożyć w siedzibie przedszkola nr 3. Jak się okazuje, wielu rodziców nie miało świadomości, że czynność tę należy wykonać jak najszybciej, gdyż ważna będzie kolejność zgłoszeń. Ci bardziej przezorni ustawili się w kolejce do przedszkola już o godzinie 6:00 we wtorek 4 czerwca. Im się udało. Ale już tym, którzy chcieli zapisać swoje dziecko np. w czwartek o 8:00, udzielana była informacja o zapełnionej liście podstawowej dla 150 przedszkolaków.

Poinformowano mnie, że wyczerpana jest również lista rezerwowa. Odeszłam zatem z niczym – mówi nam jedna z mam, mieszkanka Sanoka.

Informacje takie dementuje dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 3 w Sanoku Małgorzata Pietrzycka, która zapewnia, że lista rezerwowych była uzupełniana na bieżąco.

Na lipcowy dyżur przygotowaliśmy 150 miejsc. Tyle, ile mogliśmy zadysponować. Pozostałe dzieci były wpisywane na listę rezerwowych – mówiła nam w piątek szefowa jednostki. – Sygnał, o którym pan mówi to bzdura i kłamstwo.

Po zakończeniu zapisów, przeanalizujemy sytuację i w razie potrzeby spróbujemy wprowadzić dodatkowe rozwiązania – deklarowała Irena Penar, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Turystyki Urzędu Miasta Sanoka.

Faktycznie, na początku tygodnia pojawiła się informacja, że zorganizowany zostanie dodatkowy dyżur, w przedszkolu nr 2 (ul. Sadowa). Funkcjonować tam będą dwa oddziały, dla 45 dzieci zapisanych na listę rezerwowych.

Wszyscy wpisani na listy będą mogli skorzystać z lipcowego dyżuru – mówi Małgorzata Pietrzycka.

W przedszkolu nr 3 dzieci będą miały do dyspozycji atrakcyjny plac zabaw

Z kolei na dzieciaki, które lipiec spędzą w „dwójce” czekać będzie nowoczesne Podwórko Talentów NIVEA

Pod koniec ubiegłego tygodnia, w przestrzeni publicznej pojawiały się ponadto informacje, że oprócz dyżuru w przedszkolu nr 3, dzieci będą mogły skorzystać z zajęć organizowanych w ramach Sanockiego Lata Podwórkowego czy półkolonii „Wesołe wakacje”. Wiadomo także, że wakacyjną ofertę przygotowują niektóre przedszkola prywatne.

Pierwsza z aktywności przewidziana jest jednak dla młodzieży szkolnej, z kolei koordynowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci półkolonie to oferta dla dzieci w wieku 7-12 lat. Szczegółowa rozpiska Sanockiego Lata Podwórkowego dla poszczególnych dzielnic będzie dostępna przed rozpoczęciem wakacji. Oczywiście przedszkolaki mogą wziąć udział w tych zajęciach, ale tylko pod stałą opieką rodzica. Półkolonia letnia „Wesołe wakacje” odbędzie się w dniach 1-12 lipca w pomieszczeniach świetlicowych Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku.

11-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)