REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

SANOK: Co z przedszkolakami na wakacjach? Będzie dodatkowy dyżur!

SANOK / PODKARPACIE. Kolejne sygnały napływają do naszej redakcji od zaniepokojonych rodziców przedszkolaków, którzy w ostatnich dniach próbowali zapisać swoje pociechy na dyżur ustalony w tym roku w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Sanoku. Lista dla 150 dzieci zapełniła się w ekspresowym tempie. Pozostałych zapisywano na liście rezerwowych. Dziś wiadomo jednak, że przygotowano nowe rozwiązanie i zorganizowano dodatkowy dyżur w Samorządowym Przedszkolu nr 2. Warto zaznaczyć, że do czterech placówek samorządowych w Sanoku uczęszcza ponad 900 dzieci.

Tomasz Sokołowski

Co roku w lipcu organizowany jest dyżur, podczas którego zapewniona jest opieka nad przedszkolakami uczęszczającymi do samorządowych placówek w Sanoku. Tym razem, do tej roli wyznaczono „trójkę” i jej budynek przy ul. Podgórze. Niestety ze względu na remont i budowę kuchni, obiekt przy ul. Kochanowskiego jest wyłączony z użytkowania przez okres całych wakacji. W sierpniu przedszkola nie pracują, ponieważ jest to czas, kiedy nauczyciele i opiekunowie wykorzystują przysługujący im urlop. W placówkach przeprowadzane są również konieczne remonty, pomieszczenia są dokładnie czyszczone i przygotowywane na kolejny rok szkolny.

Dla rodziców przedszkolaków przygotowano specjalny komunikat, w którym czytamy, że zapisy na lipcowy dyżur trwały od 4 do 7 czerwca. Formularze należało wypełnić i złożyć w siedzibie przedszkola nr 3. Jak się okazuje, wielu rodziców nie miało świadomości, że czynność tę należy wykonać jak najszybciej, gdyż ważna będzie kolejność zgłoszeń. Ci bardziej przezorni ustawili się w kolejce do przedszkola już o godzinie 6:00 we wtorek 4 czerwca. Im się udało. Ale już tym, którzy chcieli zapisać swoje dziecko np. w czwartek o 8:00, udzielana była informacja o zapełnionej liście podstawowej dla 150 przedszkolaków.

Poinformowano mnie, że wyczerpana jest również lista rezerwowa. Odeszłam zatem z niczym – mówi nam jedna z mam, mieszkanka Sanoka.

Informacje takie dementuje dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 3 w Sanoku Małgorzata Pietrzycka, która zapewnia, że lista rezerwowych była uzupełniana na bieżąco.

Na lipcowy dyżur przygotowaliśmy 150 miejsc. Tyle, ile mogliśmy zadysponować. Pozostałe dzieci były wpisywane na listę rezerwowych – mówiła nam w piątek szefowa jednostki. – Sygnał, o którym pan mówi to bzdura i kłamstwo.

Po zakończeniu zapisów, przeanalizujemy sytuację i w razie potrzeby spróbujemy wprowadzić dodatkowe rozwiązania – deklarowała Irena Penar, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Turystyki Urzędu Miasta Sanoka.

Faktycznie, na początku tygodnia pojawiła się informacja, że zorganizowany zostanie dodatkowy dyżur, w przedszkolu nr 2 (ul. Sadowa). Funkcjonować tam będą dwa oddziały, dla 45 dzieci zapisanych na listę rezerwowych.

Wszyscy wpisani na listy będą mogli skorzystać z lipcowego dyżuru – mówi Małgorzata Pietrzycka.

W przedszkolu nr 3 dzieci będą miały do dyspozycji atrakcyjny plac zabaw

Z kolei na dzieciaki, które lipiec spędzą w „dwójce” czekać będzie nowoczesne Podwórko Talentów NIVEA

Pod koniec ubiegłego tygodnia, w przestrzeni publicznej pojawiały się ponadto informacje, że oprócz dyżuru w przedszkolu nr 3, dzieci będą mogły skorzystać z zajęć organizowanych w ramach Sanockiego Lata Podwórkowego czy półkolonii „Wesołe wakacje”. Wiadomo także, że wakacyjną ofertę przygotowują niektóre przedszkola prywatne.

Pierwsza z aktywności przewidziana jest jednak dla młodzieży szkolnej, z kolei koordynowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci półkolonie to oferta dla dzieci w wieku 7-12 lat. Szczegółowa rozpiska Sanockiego Lata Podwórkowego dla poszczególnych dzielnic będzie dostępna przed rozpoczęciem wakacji. Oczywiście przedszkolaki mogą wziąć udział w tych zajęciach, ale tylko pod stałą opieką rodzica. Półkolonia letnia „Wesołe wakacje” odbędzie się w dniach 1-12 lipca w pomieszczeniach świetlicowych Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku.

11-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)