REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Jest firma, która przebuduje Chatkę Puchatka. Nieco drożej niż zakładano

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W trzecim podejściu przetargowym udało się wyłonić wykonawcę, który przeprowadzi generalny remont kultowego schroniska na Połoninie Wetlińskiej.

Firma „Piotrowski” z Wiązownicy została wybrana w przetargu, jako wykonawca inwestycji związanej z budowa, nadbudowa oraz przebudową Chatki Puchatka. Zaoferowała cenę 4 152 480 zł, to więcej o ponad 300 tys. złotych niż zakładała dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego (na gruntowną przebudowę zamierzano wydać 3 825 627 zł brutto).

Drugą ofertę na wykonanie zadania złożyła firma Asbud, z Łączek Kucharskich. Była ona nieco drożna i wynosiła 4 189 245 zł.

Jeżeli nie pojawią się odwołania, to z firmą „Piotrowski” zostanie podpisana umowa na realizację inwestycji.

Warto przypomnieć, że zgodnie z projektem powierzchnia zabudowy schroniska zwiększy się z 168,24 m kw. do 292,45 m kw.. Obiekt zostanie wyposażony we własną oczyszczalnię ścieków opartą o technologię sekwencyjnych reaktorów biologicznych SBR. W kwestii ogrzewania i zaopatrzenia budynku w energię, to w planie jest kotłownia na paliwo ekologiczne (olej opałowy rzepakowy). Obiekt zostanie także wyposażony w zestaw paneli fotowoltaicznych, zamontowanych na dachu budynku stacji z zestawem akumulatorów magazynujących energię elektryczną.

Dla podróżnych zostaną udostępnione dwie sale – miejsce odpoczynku. Tam będzie można się posilić, skorzystać z toalety, a w wyjątkowych przypadkach skorzystać także z noclegu.

Na parterze budynku będzie zlokalizowane pomieszczenie dla ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz straży parku.

Termin realizacji zamówienia został wydłużony do listopada 2021 r. W tym roku turyści po raz ostatni zobaczą schronisko w takim kształcie, jak wygląda ono obecnie.

Na przebudowę schroniska Bieszczadzki Park Narodowy otrzymał 2,3 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 

foto: kamery.live
Witold Święch

31-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)