REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Jest firma, która przebuduje Chatkę Puchatka. Nieco drożej niż zakładano

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W trzecim podejściu przetargowym udało się wyłonić wykonawcę, który przeprowadzi generalny remont kultowego schroniska na Połoninie Wetlińskiej.

Firma „Piotrowski” z Wiązownicy została wybrana w przetargu, jako wykonawca inwestycji związanej z budowa, nadbudowa oraz przebudową Chatki Puchatka. Zaoferowała cenę 4 152 480 zł, to więcej o ponad 300 tys. złotych niż zakładała dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego (na gruntowną przebudowę zamierzano wydać 3 825 627 zł brutto).

Drugą ofertę na wykonanie zadania złożyła firma Asbud, z Łączek Kucharskich. Była ona nieco drożna i wynosiła 4 189 245 zł.

Jeżeli nie pojawią się odwołania, to z firmą „Piotrowski” zostanie podpisana umowa na realizację inwestycji.

Warto przypomnieć, że zgodnie z projektem powierzchnia zabudowy schroniska zwiększy się z 168,24 m kw. do 292,45 m kw.. Obiekt zostanie wyposażony we własną oczyszczalnię ścieków opartą o technologię sekwencyjnych reaktorów biologicznych SBR. W kwestii ogrzewania i zaopatrzenia budynku w energię, to w planie jest kotłownia na paliwo ekologiczne (olej opałowy rzepakowy). Obiekt zostanie także wyposażony w zestaw paneli fotowoltaicznych, zamontowanych na dachu budynku stacji z zestawem akumulatorów magazynujących energię elektryczną.

Dla podróżnych zostaną udostępnione dwie sale – miejsce odpoczynku. Tam będzie można się posilić, skorzystać z toalety, a w wyjątkowych przypadkach skorzystać także z noclegu.

Na parterze budynku będzie zlokalizowane pomieszczenie dla ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz straży parku.

Termin realizacji zamówienia został wydłużony do listopada 2021 r. W tym roku turyści po raz ostatni zobaczą schronisko w takim kształcie, jak wygląda ono obecnie.

Na przebudowę schroniska Bieszczadzki Park Narodowy otrzymał 2,3 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 

foto: kamery.live
Witold Święch

31-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)