REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Zapowiada się piękny weekend! Dyrekcja parku przypomina. SPRAWDŹ

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego w najbliższy weekend spodziewa się wzmożonego ruchu na szlakach turystycznych. W związku z tym przypomina o kilku ważnych kwestiach dla turystów. Wybieracie się w Bieszczady? Sprawdźcie!

Drodzy Turyści!

Przed nami piękny jesienny weekend w związku z tym spodziewamy się zwiększonego ruchu turystycznego. Zachęcamy do wczesnego wychodzenia w góry oraz wybierania rzadziej odwiedzanych szlaków. Największe natężenie ruchu spodziewane jest na szlakach z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską (Chatka Puchatka) oraz z Wołosatego na Tarnicę – przypomina dyrekcja parku.

Dodaje, że miejsca parkingowe najłatwiej będzie znaleźć na mniej uczęszczanych parkingach, takich jak wejście na Wielką Rawkę – dolina Rzeczycy czy wejście na Szeroki Wierch – dolina Terebowca Ustrzyki Górne.

Warto zwrócić uwagę na zmianę organizacji ruchu w Wołosatem, gdzie samochody można parkować jedynie na dwóch parkingach BdPN, a po ich zapełnieniu na terenie stadniny ZHKH.

Prosimy o wykorzystywanie miejsc dozwolonych do parkowania aby uniknąć mandatu karnego – dodaje dyrekcja.

Jesień jest zmienną porą roku. W górach występują silne wiatry oraz deszcze w związku z tym należy pamiętać o konieczności posiadania odpowiedniej odzieży ochronnej oraz obuwia dostosowanego do warunków panujących na szlaku.

Bardzo prosimy również o dostosowanie się do zaleceń Straży Parku. Przypominamy, że ze względu na brak zasięgu sieci i komórkowego połączenia transmisji danych na części obszaru Parku nie ma możliwości płacenia kartą płatniczą. Z tego samego powodu zalecamy posiadanie Karty Dużej Rodziny w wersji tradycyjnej.
Życzymy bezpiecznej wędrówki w górach! – kwituje dyrekcja.

źródło: Bieszczadzki Park Narodowy

11-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)