REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Zapowiada się piękny weekend! Dyrekcja parku przypomina. SPRAWDŹ

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego w najbliższy weekend spodziewa się wzmożonego ruchu na szlakach turystycznych. W związku z tym przypomina o kilku ważnych kwestiach dla turystów. Wybieracie się w Bieszczady? Sprawdźcie!

Drodzy Turyści!

Przed nami piękny jesienny weekend w związku z tym spodziewamy się zwiększonego ruchu turystycznego. Zachęcamy do wczesnego wychodzenia w góry oraz wybierania rzadziej odwiedzanych szlaków. Największe natężenie ruchu spodziewane jest na szlakach z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską (Chatka Puchatka) oraz z Wołosatego na Tarnicę – przypomina dyrekcja parku.

Dodaje, że miejsca parkingowe najłatwiej będzie znaleźć na mniej uczęszczanych parkingach, takich jak wejście na Wielką Rawkę – dolina Rzeczycy czy wejście na Szeroki Wierch – dolina Terebowca Ustrzyki Górne.

Warto zwrócić uwagę na zmianę organizacji ruchu w Wołosatem, gdzie samochody można parkować jedynie na dwóch parkingach BdPN, a po ich zapełnieniu na terenie stadniny ZHKH.

Prosimy o wykorzystywanie miejsc dozwolonych do parkowania aby uniknąć mandatu karnego – dodaje dyrekcja.

Jesień jest zmienną porą roku. W górach występują silne wiatry oraz deszcze w związku z tym należy pamiętać o konieczności posiadania odpowiedniej odzieży ochronnej oraz obuwia dostosowanego do warunków panujących na szlaku.

Bardzo prosimy również o dostosowanie się do zaleceń Straży Parku. Przypominamy, że ze względu na brak zasięgu sieci i komórkowego połączenia transmisji danych na części obszaru Parku nie ma możliwości płacenia kartą płatniczą. Z tego samego powodu zalecamy posiadanie Karty Dużej Rodziny w wersji tradycyjnej.
Życzymy bezpiecznej wędrówki w górach! – kwituje dyrekcja.

źródło: Bieszczadzki Park Narodowy

11-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)