REKLAMA
REKLAMA

Wystawa zabytkowych motocykli w VIVO! Krosno

KROSNO / PODKARPACIE. VIVO! Krosno po raz kolejny przygotowało niespodziankę dla miłośników motoryzacji – w połowie października pojawią się tu piękne, zabytkowe motocykle. Na wystawie znajdą się m.in. takie modele jak Triumph z 1939 roku w stanie oryginalnym czy odrestaurowany KOMAR Sport z 1974 roku. Nie zabraknie też kultowej „Motorynki”, przygotowanej z myślą o najmłodszych. Klasyczne jednoślady, w wydaniu retro będzie można podziwiać od 14 do 27 października.

Pierwszy motocykl skonstruowali w 1885 roku dwaj niemieccy wynalazcy: Gottlieb Daimler i Wilhelm Maybach. Prototypem był rower z zamocowanym silnikiem spalinowym, który paskiem klinowym napędzał tylne koło. Wartości techniczne motocykli doceniane są od wielu lat przez kolejne pokolenia, a już wkrótce w VIVO! Krosno będzie można podziwiać również ich walory wizualne. W dniach 14-27 października pojawią się tu jedyne w swoim rodzaju jednoślady produkcji polskiej, niemieckiej czy francuskiej. Najstarszy motocykl, który zaprezentowany zostanie w VIVO!, to Ravat z 1936 roku. Część pojazdów została poddana renowacji, pozostałe natomiast są w stanie oryginalnym. Perełkami wystawy będą motocykle wyprodukowane w Polsce, takie jak: Junak M10, SHL M04 czy Sokół 125. Centrum Handlowe nie zapomniało o najmłodszych! Specjalnie dla nich przygotowało kultową „Motorynkę”. Ciekawostką wystawy jest to, że wszystkie zaprezentowane na wystawie modele są sprawne i gotowe go jazdy.

 

 

 

To nie koniec atrakcji, jakie czekać będą na maluchy w tym miesiącu. W dniach 26-27 października w VIVO! Krosno wyznaczona zostanie Moto Strefa, w której dzieci zasiądą za kierownicami małych aut. Dodatkowo dla najmłodszych fanów motoryzacji zostaną zorganizowane tematyczne warsztaty plastyczne, podczas których pomalują zabytkowy motocykl.

Po spektakularnym sukcesie wiosennej wystawy rowerów „w stylu retro”, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem krośnian, a także lokalnych i ogólnopolskich mediów, tym razem zdecydowaliśmy się postawić na zabytkowe motocykle. Dwa najstarsze jednoślady, które pojawią się na terenie naszego obiektu, mają ponad 80 lat, są w stanie oryginalnym, a co najważniejsze są w pełni sprawne. Zobaczenie takich pojazdów z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem wszystkich miłośników motoryzacji – mówi Izabela Malecha, Dyrektor VIVO! Krosno.

materiały nadesłane

11-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

UdostępnijNapisz komentarz przez Facebook