REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Znaleziono setki nielegalnych ampułek ze sterydami

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Ponad 800 sztuk wyrobów farmaceutycznych w postaci ampułek zatrzymali funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) podczas kontroli podróżnych na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Krościenku.

Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej skierowali do rewizji samochód osobowy Nissan, którego kierowca stawił się do odprawy na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Krościenku, na kierunku wjazd z Ukrainy do Polski. Wraz z kierowcą – obywatelem Ukrainy, podróżowała obywatelka Polski.

Podczas rewizji pojazdu funkcjonariusze wykryli setki ampułek z farmaceutykami. Część towaru ukryta była w butelce po oleju silnikowym, resztę schowano w podwójnym dnie plastikowego koszyka. Łącznie było to 835 szt. ampułek farmaceutyków stosowanych m.in na przyrost masy mięśniowej.

Do przemytu towaru przyznał się kierowca, przeciwko któremu wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Na poczet kary grożącej mężczyźnie, zabezpieczona została także kwota 3 tys. złotych.

To kolejna w tym roku próba przemytu farmaceutyków udaremniona przez funkcjonariuszy Służby Celno- Skarbowej na Podkarpaciu. M.in. podczas rewizji autokaru na przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej udaremnili przemyt 12 tys. szt. tabletek na potencję.

W 2018 r. podczas kontroli na przejściach granicznych w woj. podkarpackim, funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu udaremnili przemyt 15 tys. sztuk tabletek oraz 1,5 tys. sztuk saszetek/ampułek wyrobów farmaceutycznych.

KAS

20-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)