REKLAMA
REKLAMA

Brawurowa jazda w zabudowanym, alkohol. Zatrzymano 3 prawa jazdy

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Policjanci z sanockiej drogówki od piątku zatrzymali 3 prawa jazdy. Dwie osoby straciły uprawnienia w związku z przekroczoną prędkością o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, a jedna z powodu kierowania w stanie nietrzeźwości. Kontrole drogowe przeprowadzone były w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.


Dyslokowanie służb wydziału ruchu drogowego na terenie powiatu sanockiego jest związane z zagrożeniami zgłoszonymi przez mieszkańców, również poprzez KMZB. Pomocne są także policyjne statystyki, dzięki którym funkcjonariusze mają wiedzę, w których miejscach najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.

Policjanci sanockiej drogówki na bieżąco weryfikują zgłoszenia społeczeństwa zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednym z najczęściej zgłaszanych zagrożeń w ruchu drogowym jest przekraczanie dozwolonej prędkości.

Od piątku policjanci zatrzymali 3 prawa jazdy. Dwóch kierujących utraciło uprawnienie w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Natomiast jeden kierowca, który został zatrzymany do kontroli, znajdował się w stanie nietrzeźwości.

W sobotę po godz. 20. w Sanoku na ul. Lipińskiego, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem. Okazało się, że 44-letni mieszkaniec powiatu sanockiego był nietrzeźwy. Urządzenie pomiarowe wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w jego organizmie.

W niedzielę w Nowosielcach policjanci zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kwadrans po godz. 15., kierujący hondą, 31-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, przekroczył prędkość o 62 km/h. Niecałą godzinę później w tym samym miejscu kierujący renault, 38-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego, przekroczył prędkość o 74 km/h. Każdemu z kierujących zatrzymano prawa jazdy.

Przypominamy, że obsługa mapy zagrożeń nie jest skomplikowana. Wystarczy wejść na stronę internetową podkarpackiej policji i kliknąć w zakładkę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Znajdziemy tam wskazówki dotyczące funkcjonowania aplikacji, odnośniki do KMZB oraz dane statystyczne. Bardzo ważne, aby spokojnie i z uwagą zapoznać się z regulaminem. Po jego zatwierdzeniu można rozpocząć korzystanie z aplikacji. Nanosząc zagrożenie przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia.

Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia. Pamiętajmy! Każdy może mieć wpływ na swoje bezpieczeństwo.

Uwaga! Mapa nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby interwencji! W tego typu przypadkach należy dzwonić na numery alarmowe 112.

 

KPP Sanok

13-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)