REKLAMA
REKLAMA

Były hokeista ma raka węzłów chłonnych. Potrzebna pomoc! UDOSTĘPNIJ

SANOK / PODKARPACIE. Andrzej Truty to były reprezentant Polski i zawodnik klubów z Jastrzębia, Janowa, Nowego Targu i Sanoka. 56-letni czterokrotny Mistrz Polski od czterech lat zmaga się z chorobą nowotworową węzłów chłonnych. Koledzy ze środowiska hokejowego uruchomili zbiórkę na dalsze leczenie.

LINK DO ZRZUTKI – KLIKNIJ PONIŻEJ

https://zrzutka.pl/8v6vp2

Na zdjęciu widzimy drużynę GKS Jastrzębie z sezonu 1983/84 (fot. Z. Keller / arch. UM Jastrzębie-Zdrój). Czwarty od prawej w górnym rzędzie to Andrzej Truty, który wówczas jako młody chłopak występował w naszym klubie. Natomiast kilka lat później awansował z KKS Zofiówka do ekstraklasy i był jednym z filarów drużyny podczas historycznego sezonu 1991/92. Niestety, od czterech lat Andrzej Truty cierpi na nowotwór węzłów chłonnych…

Z inicjatywy jastrzębskiego klubu oraz kolegów ze środowiska hokejowego ruszyła zrzutka na rzecz pana Andrzeja, do udziału w której zachęcamy wszystkich kibiców oraz ludzi dobrej woli.

LINK DO ZRZUTKI – KLIKNIJ PONIŻEJ

https://zrzutka.pl/8v6vp2

Andrzej Truty od czterech lat zmaga się z chorobą nowotworową węzłów chłonnych. Po trzech operacjach potrzebuje długotrwałej kosztownej terapii. Z powodu choroby znalazł się w trudnej sytuacji życiowej i finansowej, dlatego z inicjatywy klubu JKH GKS Jastrzębie oraz kolegów ze środowiska hokejowego, postanowiliśmy pomóc mu w zebraniu pieniędzy na dalsze leczenie. Osoby chcące pomóc zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy – czytamy na profilu na Zrzutka.pl.

Andrzej Truty urodził się 11 listopada 1963 roku w Zakopanem, pseudonim „Purlik”. Występował na pozycji obrońcy, wychowanek Podhala Nowy Targ. Występował w GKS Zofiówka Jastrzębie (do 1985 i 91/92), Naprzód Janów (85/86-89/90), HC Brunico, Włochy (93/94), EV Moosburg, Niemcy (94/95), KC Hradec Kralove, Czechy (95/96), Podhale (95/96), STS Sanok (96/97-98/99). Uczestnik dwóch turniejów Mistrzostw Świata (1993, 94). 4-krotny mistrz Polski (93-96). W polskiej lidze występował przez 13 sezonów (432 mecze, 33 gole, 78 asyst, 187 minut karnych), W reprezentacji wystąpił 33 razy i zdobył 5 bramek. (Biografia za książką 75 lat „Szarotek”).

źródło: hokej.net, JKH GKS Jastrzębie

18-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)