REKLAMA
REKLAMA

Co dalej z sanockim hokejem? Dziś odpowiedź! (TRANSMISJA NA ŻYWO)

SANOK / PODKARPACIE. Dziś w urzędzie miasta zorganizowana zostanie konferencja prasowa poświęcona sanockiemu hokejowi. Najprawdopodobniej poznamy odpowiedzi na wiele ważnych. nurtujących kibiców pytań. Czy i gdzie zagra drużyna seniorów? Kto będzie prezesem klubu? Co dalej z sanocką młodzieżą?

Informacje na temat przyszłości sanockiego hokeja zbieraliśmy przez ostatnich kilkanaście dni. Wiadomo bowiem było, że to kluczowy czas, czas podejmowania istotnych decyzji. Czekaliśmy na konkretne wiadomości. Publikację artykułu w tej sprawie poprzedzi konferencja prasowa, o której magistrat poinformował dzisiaj rano. Odbędzie się o godzinie 15:00. Dla wszystkich kibiców przygotujemy z niej transmisję na żywo.

Z nieoficjalnych informacji, do jakich dotarliśmy wynika, że klub odpowiedzialny za seniorów poprowadzi nowy podmiot, a więc i nowy prezes. Nie będzie nim już Jakub Górski, który wspólnie z Hubertem Paszkiewiczem odbudowywał sanocki hokej seniorski przez ostatnie dwa lata, po upadku, jakiego byliśmy świadkami w 2016 roku. Kto będzie nowym sternikiem? To owiane jest na razie tajemnicą, ale niewykluczone, że dojdzie do powrotu jednego z byłych działaczy.

W ubiegły czwartek w Katowicach odbyło się spotkanie przedstawicieli klubów z zarządem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Rozmawiano o kształcie PLH, I ligi i Centralnej Ligi Juniorów w kolejnym sezonie. – Najnowszy pomysł hokejowej centrali przewiduje połączenie tych rozgrywek, ale na razie nie ustalono konkretów dotyczących samej rywalizacji. Mowa tutaj o liczbie zawodników zagranicznych, przedziałach wiekowych graczy oraz liczbie meczów w sezonie. Idealnym rozwiązaniem byłoby, gdyby zaplecze Polskiej Hokej Ligi liczyło 15 lub 16 zespołów – donosi portal hokej.net. Z kolei jeśli chodzi o Polską Hokej Ligę, będzie można w niej zagrać pod warunkiem wykupienia „dzikiej karty” oraz spełnienia warunków licencyjnych. – Potrzeba przynajmniej dwóch milionów złotych – przypominał prezes PZHL Mirosław Minkina.

Na spotkaniu obecny był przedstawiciel sanockiego klubu. Informacje na temat ewentualnego udziału drużyny z Sanoka w rozgrywkach I ligi polskiej oraz II ligi słowackiej miały zostać przekazane decydentom i to oni mają podjąć dzisiaj ostateczne decyzje, co do przyszłości sanockiego hokeja. Pół godziny przed konferencją, w urzędzie miasta ma dojść do spotkania głównego sponsora i przedstawicieli klubu z gospodarzem miasta.

Jeśli chodzi o hokejową młodzież, tutaj również może dojść do znaczących zmian, szczególnie w kierownictwie klubu Niedźwiadki Sanok. Jak udało nam się ustalić, rezygnację z funkcji prezesa złożył Marcin Ćwikła. Kto go zastąpi? Na giełdzie nazwisk pojawia się faworyt. Jest to osoba także mocno związana z hokejem młodzieżowym w ostatnich latach.

Czy nasze nieoficjalne ustalenia się potwierdzą? Odpowiedź już o 15:00. Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo.

Transmisja na żywo będzie dostępna na naszym profilu Facebook – Esanok.pl. KLIKNIJ

Foto: archiwum Esanok.pl

20-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)