REKLAMA
REKLAMA

Co dalej z sanockim hokejem? Dziś odpowiedź! (TRANSMISJA NA ŻYWO)

SANOK / PODKARPACIE. Dziś w urzędzie miasta zorganizowana zostanie konferencja prasowa poświęcona sanockiemu hokejowi. Najprawdopodobniej poznamy odpowiedzi na wiele ważnych. nurtujących kibiców pytań. Czy i gdzie zagra drużyna seniorów? Kto będzie prezesem klubu? Co dalej z sanocką młodzieżą?

Informacje na temat przyszłości sanockiego hokeja zbieraliśmy przez ostatnich kilkanaście dni. Wiadomo bowiem było, że to kluczowy czas, czas podejmowania istotnych decyzji. Czekaliśmy na konkretne wiadomości. Publikację artykułu w tej sprawie poprzedzi konferencja prasowa, o której magistrat poinformował dzisiaj rano. Odbędzie się o godzinie 15:00. Dla wszystkich kibiców przygotujemy z niej transmisję na żywo.

Z nieoficjalnych informacji, do jakich dotarliśmy wynika, że klub odpowiedzialny za seniorów poprowadzi nowy podmiot, a więc i nowy prezes. Nie będzie nim już Jakub Górski, który wspólnie z Hubertem Paszkiewiczem odbudowywał sanocki hokej seniorski przez ostatnie dwa lata, po upadku, jakiego byliśmy świadkami w 2016 roku. Kto będzie nowym sternikiem? To owiane jest na razie tajemnicą, ale niewykluczone, że dojdzie do powrotu jednego z byłych działaczy.

W ubiegły czwartek w Katowicach odbyło się spotkanie przedstawicieli klubów z zarządem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Rozmawiano o kształcie PLH, I ligi i Centralnej Ligi Juniorów w kolejnym sezonie. – Najnowszy pomysł hokejowej centrali przewiduje połączenie tych rozgrywek, ale na razie nie ustalono konkretów dotyczących samej rywalizacji. Mowa tutaj o liczbie zawodników zagranicznych, przedziałach wiekowych graczy oraz liczbie meczów w sezonie. Idealnym rozwiązaniem byłoby, gdyby zaplecze Polskiej Hokej Ligi liczyło 15 lub 16 zespołów – donosi portal hokej.net. Z kolei jeśli chodzi o Polską Hokej Ligę, będzie można w niej zagrać pod warunkiem wykupienia „dzikiej karty” oraz spełnienia warunków licencyjnych. – Potrzeba przynajmniej dwóch milionów złotych – przypominał prezes PZHL Mirosław Minkina.

Na spotkaniu obecny był przedstawiciel sanockiego klubu. Informacje na temat ewentualnego udziału drużyny z Sanoka w rozgrywkach I ligi polskiej oraz II ligi słowackiej miały zostać przekazane decydentom i to oni mają podjąć dzisiaj ostateczne decyzje, co do przyszłości sanockiego hokeja. Pół godziny przed konferencją, w urzędzie miasta ma dojść do spotkania głównego sponsora i przedstawicieli klubu z gospodarzem miasta.

Jeśli chodzi o hokejową młodzież, tutaj również może dojść do znaczących zmian, szczególnie w kierownictwie klubu Niedźwiadki Sanok. Jak udało nam się ustalić, rezygnację z funkcji prezesa złożył Marcin Ćwikła. Kto go zastąpi? Na giełdzie nazwisk pojawia się faworyt. Jest to osoba także mocno związana z hokejem młodzieżowym w ostatnich latach.

Czy nasze nieoficjalne ustalenia się potwierdzą? Odpowiedź już o 15:00. Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo.

Transmisja na żywo będzie dostępna na naszym profilu Facebook – Esanok.pl. KLIKNIJ

Foto: archiwum Esanok.pl

20-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)