REKLAMA
REKLAMA

Ćwiczenia żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. 30 maja w Burdzach pod Stalową Wolą z udziałem żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyło się ćwiczenie pod kryptonimem RENEGATE. Podkarpaccy Terytorialsi wraz z policją, strażą pożarną oraz innymi służbami sprawdzali gotowość do podjęcia akcji ratunkowej po katastrofie samolotu.

Żołnierze z 32. Batalionu Lekkiej Piechoty Nisko wraz ze strażakami PSP oraz OSP, a także policją i innymi służbami w czwartek wzięli udział w ćwiczeniu, którego celem było sprawdzenie gotowości i współdziałania w sytuacji katastrofy lotniczej. Według scenariusza ćwiczenia rozbił się odrzutowy myśliwiec MiG-29, a dwóch pilotów obecnych na pokładzie katapultowało się i zostało uznanych za zaginionych.

Do pomocy w ich odnalezieniu uruchomiony został składający się z żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej tzw. naziemny zespół poszukiwawczy, który w trybie natychmiastowym przy współpracy z pozostałymi służbami rozpoczął poszukiwania.

W ramach ćwiczenia „RENEGATE” użyto także śmigłowca oraz grupy poszukiwawcze poruszające się na quadach będących na wyposażeniu 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz pozostałych służb biorących udział w ćwiczeniu. To nie pierwsze szkolenie pozorujące sytuację kryzysową, w którym czynny udział biorą żołnierze 3.PBOT. Podkarpaccy Terytorialsi brali już udział także między innymi w ćwiczeniach „TWIERDZA-18” i „DRAGON”. Podczas szkoleń rotacyjnych przy współpracy z Państwową Strażą Pożarną, czy Strażą Graniczną żołnierze Podkarpackiej Brygady OT regularnie ćwiczą współdziałanie i pomoc lokalnym mieszkańcom w sytuacjach kryzysowych oraz klęsk żywiołowych.

Pomoc w sytuacjach kryzysowych, katastrof lub klęsk żywiołowych w stałych rejonach odpowiedzialności 3. Brygady Obrony Terytorialnej na Podkarpaciu to jeden z celów i część misji naszej formacji, która jest stawiana na pierwszym miejscu, co lokalni Terytorialsi udowodnili stawiając się licznie do pomocy w trudnym czasie kryzysu powodziowego, jaki dotknął nasz region w ostatnich tygodniach.

por. Witold SURA rzecznik prasowy brygady

02-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)