REKLAMA
REKLAMA

Dni Sanoka w zmienionej formie. Jakie atrakcje? Poznaliśmy plan (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dni Sanoka w 2019 będą miały nieco inną formę. Dla mieszkańców przygotowano cykl imprez. Święto miasta rozpoczęło spotkanie i wspólny trening z olimpijką Otylią Jędrzejczak. Wkrótce dojdzie do otwarcia basenów odkrytych. Na kolejne tygodnie zaplanowano: start balonu z Rynku, festiwal „Karpaty – Góry Kultury”, imprezę pod nazwą „Stare kino w Ogrodach Biblioteki”, a także Jarmark Ikon i kino plenerowe. Magistrat zapewnia, że to nie koniec atrakcji.

Pierwsza impreza z okazji Dni Sanoka odbyła się 15 czerwca. Gościem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji była Otylia Jędrzejczak, pływaczka i mistrzyni olimpijska, która w ramach programu OTYLIA SWIM TOUR poprowadziła warsztaty z dziećmi. Niedawno prawie setka dzieciaków z Podhala uczestniczyła w warsztatach z Otylią Jędrzejczak, które odbywały się w Nowym Targu. Pisaliśmy o tym tutaj: SANOK: Otylia Jędrzejczak szkoliła młodych adeptów pływania! (VIDEO, FOTO).

19 czerwca zaplanowano otwarcie odkrytych basenów. Z tej okazji kolejna odsłona Dni Sanoka i zachęta do aktywnego spędzania czasu w obiektach Centrum Rehabilitacji i Sportu: od momentu zakończenia uroczystości otwarcia (godz. 13.00) przez 3 dni – 19, 20 i 21 czerwca – wstęp na baseny będzie wolny (jednorazowo na basenie może przebywać 1000 osób). Wejściówki będą do odebrania przy kasach w holu Centrum Rehabilitacji i Sportu.

Planowany jest start balonu z sanockiego Rynku. Niebawem zostanie ogłoszony konkurs, który wyłoni osobę – szczęśliwca, który wzbije się w przestworza i spojrzy na Sanok z lotu ptaka.

Od 5 do 7 lipca w skansenie – uczta dla miłośników kultury karpackiej i koncerty zespołów z Węgier, Ukrainy, Słowacji i Polski w ramach kolejnej edycji festiwalu „Karpaty – Góry Kultury”. W tym samym czasie na Rynku będą trwały imprezy związane z obchodami 25-lecia partnerstwa Sanoka i Reinheim.

„Stare kino w Ogrodach Biblioteki” to impreza zaplanowana na przełom lipca i sierpnia. W repertuarze m.in. projekcje przedwojennych komedii oraz archiwalne kroniki filmowe, tematycznie związane z Sanokiem.

10 i 11 sierpnia w centrum miasta odbędzie się kolejna edycja Jarmarku Ikon. Jarmarkowi będą towarzyszyły koncerty lokalnych zespołów, m.in. lirników, oraz koncert ekumeniczny.

W sierpniu ruszy kino plenerowe (dziedziniec Zamku), na sanockim Rynku zagości spektakl teatralny. To nie wszystkie atrakcje tego lata. Szczegółowy program wkrótce.

źródło: Urząd Miasta Sanoka

17-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)