REKLAMA
REKLAMA

Dni Sanoka w zmienionej formie. Jakie atrakcje? Poznaliśmy plan (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dni Sanoka w 2019 będą miały nieco inną formę. Dla mieszkańców przygotowano cykl imprez. Święto miasta rozpoczęło spotkanie i wspólny trening z olimpijką Otylią Jędrzejczak. Wkrótce dojdzie do otwarcia basenów odkrytych. Na kolejne tygodnie zaplanowano: start balonu z Rynku, festiwal „Karpaty – Góry Kultury”, imprezę pod nazwą „Stare kino w Ogrodach Biblioteki”, a także Jarmark Ikon i kino plenerowe. Magistrat zapewnia, że to nie koniec atrakcji.

Pierwsza impreza z okazji Dni Sanoka odbyła się 15 czerwca. Gościem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji była Otylia Jędrzejczak, pływaczka i mistrzyni olimpijska, która w ramach programu OTYLIA SWIM TOUR poprowadziła warsztaty z dziećmi. Niedawno prawie setka dzieciaków z Podhala uczestniczyła w warsztatach z Otylią Jędrzejczak, które odbywały się w Nowym Targu. Pisaliśmy o tym tutaj: SANOK: Otylia Jędrzejczak szkoliła młodych adeptów pływania! (VIDEO, FOTO).

19 czerwca zaplanowano otwarcie odkrytych basenów. Z tej okazji kolejna odsłona Dni Sanoka i zachęta do aktywnego spędzania czasu w obiektach Centrum Rehabilitacji i Sportu: od momentu zakończenia uroczystości otwarcia (godz. 13.00) przez 3 dni – 19, 20 i 21 czerwca – wstęp na baseny będzie wolny (jednorazowo na basenie może przebywać 1000 osób). Wejściówki będą do odebrania przy kasach w holu Centrum Rehabilitacji i Sportu.

Planowany jest start balonu z sanockiego Rynku. Niebawem zostanie ogłoszony konkurs, który wyłoni osobę – szczęśliwca, który wzbije się w przestworza i spojrzy na Sanok z lotu ptaka.

Od 5 do 7 lipca w skansenie – uczta dla miłośników kultury karpackiej i koncerty zespołów z Węgier, Ukrainy, Słowacji i Polski w ramach kolejnej edycji festiwalu „Karpaty – Góry Kultury”. W tym samym czasie na Rynku będą trwały imprezy związane z obchodami 25-lecia partnerstwa Sanoka i Reinheim.

„Stare kino w Ogrodach Biblioteki” to impreza zaplanowana na przełom lipca i sierpnia. W repertuarze m.in. projekcje przedwojennych komedii oraz archiwalne kroniki filmowe, tematycznie związane z Sanokiem.

10 i 11 sierpnia w centrum miasta odbędzie się kolejna edycja Jarmarku Ikon. Jarmarkowi będą towarzyszyły koncerty lokalnych zespołów, m.in. lirników, oraz koncert ekumeniczny.

W sierpniu ruszy kino plenerowe (dziedziniec Zamku), na sanockim Rynku zagości spektakl teatralny. To nie wszystkie atrakcje tego lata. Szczegółowy program wkrótce.

źródło: Urząd Miasta Sanoka

17-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)