REKLAMA
REKLAMA

Do rzeszowskiego Okna Życia trafił dwutygodniowy Franek

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jak poinformowało katolickie Radio Via diecezji Rzeszowskiej, w miniony piątek do „Okna Życia” Caritas trafił dwutygodniowy chłopczyk.

Dom Samotnej Matki i Okno Życia Caritas Diecezji Rzeszowskiej mieści się przy ul. Dojazd Staroniwa w Rzeszowie. Okno Życia od 2009 roku prowadzą Siostry Sercanki.

Maluch został znaleziony około godziny 18.30 w wiklinowym koszyku. Chłopczyk był czysty i dobrze ubrany. Franciszek Józef – gdyż takie imię otrzymał, jest zdrowy.

baby-1867177_960_720

Po przeprowadzeniu wszelkich formalności i założeniu mu książeczki zdrowia, później mały Franek trafi do Domu Dziecka przy ul. Nizinnej. Tam będzie czekał na adopcję.

Warto dodać, że to czwarty maluch odnaleziony w rzeszowskim Oknie Życia na przestrzeni ostatnich 10 lat.

Okno Życia – to miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia. Okna życia są ogrzewane i zaopatrzone w dzwonek. Dziecko pozostawione w Oknie życia przekazywane jest bezzwłocznie do szpitala. Opiekunowie Okna Życia jednocześnie informują o pozostawionym dziecku ośrodek adopcyjny.

źródło: Radio Via/Caritas Diecezji Rzeszowskiej

18-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)