REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Prace przy dworcu na finiszu. Zaglądamy do nowoczesnego wnętrza (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na dworcu multimodalnym w Sanoku trwają ostatnie, „kosmetyczne” prace związane z uruchomieniem nowoczesnego obiektu. Lada dzień zostanie on oddany do użytku. Tymczasem zaglądamy do wnętrza i spoglądamy na plac wokół dworca. Niedługo będą mogły wjechać tam pierwsze autobusy.

Końcem lutego sanocki magistrat planuje odbiór prac inwestycyjnych.

Powierzchnia użytkowa wyniesie 1274 m kw. W dwukondygnacyjnym, nowoczesnym obiekcie znajdować będą się m. in.: poczekalnie, przechowalnia bagażu, kasy, bar z zapleczem socjalnym, boksy sklepowe, punkt informacji turystycznej, pomieszczenia techniczne dla ochrony i kierowców oraz toalety. Funkcjonować będą cztery windy, z czego trzy przy kładce łączącej dworzec multimodalny z dworcem kolejowym. Przy dworcu zagospodarowany zostanie parking.

Inwestycja powstaje w ramach projektu. „Wdrożenie zintegrowanego systemu ograniczenia niskiej emisji w ramach systemu transportu w Miejski Obszarze Funkcjonalnym Sanok – Lesko”.

Całość projektu opiewa na kwotę 32 mln zł. Magistrat na jego realizację otrzymał dofinansowanie sięgające niemal 20 mln zł. Poza budową dworca multimodalnego miasto zakupi 11 niskoemisyjnych autobusów z rodzimej firmy Autosan, które zgodnie z planem mają być dostarczone w kwietniu tego roku.

Dworzec przy ul. Lipińskiego będzie punktem skupiającym cały transport autobusowy i ruch pasażerski. Obecnie przewoźnicy korzystają z różnych miejsc i przystanków. Każdego dnia firmy transportowe na terenie powiatu sanockiego wykonują usługi dowożąc ludzi do zakładów pracy i szkół. W tym miejscu również skupia się transport na trasach Sanok – Rzeszów, Sanok – Krosno oraz z Sanoka do miejscowości bieszczadzkich. Korzysta z niego także wielu turystów.

11-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)