REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Prace przy dworcu na finiszu. Zaglądamy do nowoczesnego wnętrza (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na dworcu multimodalnym w Sanoku trwają ostatnie, „kosmetyczne” prace związane z uruchomieniem nowoczesnego obiektu. Lada dzień zostanie on oddany do użytku. Tymczasem zaglądamy do wnętrza i spoglądamy na plac wokół dworca. Niedługo będą mogły wjechać tam pierwsze autobusy.

Końcem lutego sanocki magistrat planuje odbiór prac inwestycyjnych.

Powierzchnia użytkowa wyniesie 1274 m kw. W dwukondygnacyjnym, nowoczesnym obiekcie znajdować będą się m. in.: poczekalnie, przechowalnia bagażu, kasy, bar z zapleczem socjalnym, boksy sklepowe, punkt informacji turystycznej, pomieszczenia techniczne dla ochrony i kierowców oraz toalety. Funkcjonować będą cztery windy, z czego trzy przy kładce łączącej dworzec multimodalny z dworcem kolejowym. Przy dworcu zagospodarowany zostanie parking.

Inwestycja powstaje w ramach projektu. „Wdrożenie zintegrowanego systemu ograniczenia niskiej emisji w ramach systemu transportu w Miejski Obszarze Funkcjonalnym Sanok – Lesko”.

Całość projektu opiewa na kwotę 32 mln zł. Magistrat na jego realizację otrzymał dofinansowanie sięgające niemal 20 mln zł. Poza budową dworca multimodalnego miasto zakupi 11 niskoemisyjnych autobusów z rodzimej firmy Autosan, które zgodnie z planem mają być dostarczone w kwietniu tego roku.

Dworzec przy ul. Lipińskiego będzie punktem skupiającym cały transport autobusowy i ruch pasażerski. Obecnie przewoźnicy korzystają z różnych miejsc i przystanków. Każdego dnia firmy transportowe na terenie powiatu sanockiego wykonują usługi dowożąc ludzi do zakładów pracy i szkół. W tym miejscu również skupia się transport na trasach Sanok – Rzeszów, Sanok – Krosno oraz z Sanoka do miejscowości bieszczadzkich. Korzysta z niego także wielu turystów.

11-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)