REKLAMA
REKLAMA

POSADA: Ostra dyskusja o Łanach, koncepcja punktu selektywnej zbiórki odpadów? Spotkanie burmistrza z mieszkańcami (VIDEO)

POSADA: Ostra dyskusja o Łanach, koncepcja punktu selektywnej zbiórki odpadów? Spotkanie burmistrza z mieszkańcami (VIDEO)

SANOK POSADA / PODKARPACIE. W minionym tygodniu Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka oraz Paweł Hydzik, zastępca burmistrza, spotkali się z mieszkańcami Posady. Dyskusja była żywa i gorąca. Mieszkańcy poruszali ważne tematy dla tej części miasta. Wśród nich nie zabrakło głosów krytyki na temat ul. Łany, która od 40 lat straszy, podnoszono kwestie budowy więzienia oraz pomysłu na zlokalizowanie w tej dzielnicy miasta punktu selektywnej zbiórki odpadów.

 

Burmistrzowie zaprezentowali zebranym mieszkańcom inwestycje, jakie są realizowane na ternie Posady. Pośród nich wiele miejsca poświęcono łącznikowi z obwodnicą pod nazwą „Łany” . Ale to nie ta droga wzbudziła żywa dyskusję.

Mieszkańcy mieszkający przy ulic Łany są zbulwersowani tym, jak ona wygląda.

–  Pan burmistrz z pewnością pamięta, zakład mamy, do końca sierpnia będziecie mieć drogę, do końca sierpnia tego roku. Wszyscy ci co tam byli, pamiętają. Pan to też pamięta, pan wyszedł do mnie z inicjatywą: „zakładamy się?”. I co z tego zakładu wyjdzie? Rozmawialiśmy także o pieniądzach, pan powiedział: „moja w tym głowa”. Trzymam pana za słowo, mam nadzieje, że pan tego słowa dotrzyma – mówiła poirytowana mieszkanka Posady. – U nas jest ciemno! Dziury takie, że można nogi połamać. Tam musi dojść do tragedii, żeby ktoś się tym zajął? Przed wyborami zawsze przychodzą w garniturach, wystrojeni, na rekach chcą nas nosić. Po wyborach… trafia wszystko – kontynuowała.

W ciągu dwóch tygodni będę tam. Sprawa jest świetnie rozpoznana – odpowiadał Paweł Hydzik, zastępca burmistrza Sanoka.

Jesteśmy burmistrzami niespełna trzy miesiące, prosze dać nam jeszcze czas – dodał burmistrz Tomasz Matuszewski.

Z nie mniejszym zainteresowaniem rozmawiano o wzroście cen śmieci oraz koncepcji stworzenia punktu selektywnej zbiórki odpadów przy ul. Stróżowskiej.

Rozpatrujemy taką możliwość. Nie mamy innych terenów inwestycyjnych – potwierdzał wiceburmistrz Paweł Hydzik.

Padły także pytania o budowę więzienia w Sanoku. W tej kwestii burmistrzowie odesłali zebranych do uchwał poprzedniej rady oraz ministerstwa.

Zapraszamy do obejrzenia obszernego materiału video z dyskusji.

 

11-02-2019
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

ihaaaaaaaaaa2019-02-12 07:35:23
0 0
Pan Burmistrz opiera swój program na zakładach? "A załóż się, że zrobię?" Ja pier***, może w STS-ie będzie można stawiać?? Tak to jest wybrać gościa który tylko sportem się zajmował...
Ner2019-02-12 08:39:01
0 0
Wreszcie macie to na co zasługujecie czyli wielkie gooooowno-tanie igrzyska! Powodzonka kibole:):):)
POSADA: Ostra dyskusja o Łanach. 2019-02-12 11:26:55
0 0
Ale tytuł POWALA . A ile tam jest domów przy tej ulicy Łany że taki wrzask ?. W jednym bloku na osiedlu na Wójtostwie mieszka więcej sanoczan jak przy tej ul. Łany . Może wreszcie wyremontujemy ul. Traugutta bo niebawem minie 50 lat od jej budowy?. Chyba więcej podatku wpływa do UM Sanoka od mieszkańców ul. Traugutta jak od tych krzykliwych z ul. Łany. Jak ma być sprawiedliwie to kto dużo płaci ten ma .
do poprzednika2019-02-13 10:25:03
0 0
Jak ma być sprawiedliwie to na Traugutta więcej jeździcie to więcej niszczycie drogę - a podatki płacimy wszyscy i obowiązkiem miasta czy gminy jest dbanie o drogi - na to są pieniądze z podatków - to co Łany jak nie remontuje się tam dróg to maja przestać płacić podatki???? - przecież są tam tez pola do których trzeba dojechać, działki budowlane - może ktoś by się tam wybudował gdyby była lepsza droga!!! - a kto zwróci za uszkodzone zawieszenia samochodów, kto zwróci za utratę wartości działek po wybudowaniu wiezienia i sortowni śmieci???!!!