REKLAMA
REKLAMA

EKSTRALIGA: Wilki powalczą o trzecie zwycięstwo z rzędu

SANOK / PODKARPACIE. Po wysokich zwycięstwach w dwóch pierwszych meczach sezonu, unihokeiści TravelPL Wilków Sanok zagrają o trzeci triumf z rzędu. Rywalem podczas rywalizacji w najbliższą sobotę będzie UKS Absolwent Siedlec. Nasi zapowiadają zażartą walkę o cenne punkty.

Mateusz Pniewski

Sanocka „Wataha” dobrze rozpoczęła sezon wygrywając wysoko swoje pierwsze dwa mecze kampanii 2019/2020. Na inaugurację Wilki wygrały z Prusem Żary 11:2, by tydzień później w podobnych rozmiarach rozprawić się na wyjeździe z TLU Kala-Izolacje Toruń (12:4). To najlepszy początek sezonu w krótkiej historii klubu z Podkarpacia. Trzeba jednak zaznaczyć, że nasza drużyna grała z dwoma teoretycznie słabszymi rywalami. Nie zmienia to faktu, że sanoczanie z kompletem punktów otwierają tabelę Ekstraligi Mężczyzn.

Na drugim biegunie klasyfikacji znajduje się obecnie najbliższy przeciwnik sanoczan UKS Absolwent Siedlec. Po dwóch porażkach, kolejno z Olimpią Łochów 3:12 i UKS Floorball Gorzów Wielkopolski 2:10, zespół ten zamyka tabelę.

Faworytem sobotniego starcia wydają się być gospodarze, ale szans przyjezdnych na pewno nie można przekreślać. Mają przecież w swoim składzie choćby reprezentanta Polski seniorów Dawida Korpana, który umiejętnie prowadzi grę swojego nowego zespołu (wcześniej występował w Fenomenie Babimost). Z drugiej strony, jakości wśród zawodników nie brakuje też Wilkom, a ich dodatkowym atutem może być to, że w konfrontacji z Absolwentem, po raz pierwszy w sezonie zagrają w aktualnie najmocniejszym zestawieniu.

Początek meczu 3. kolejki Ekstraligi Mężczyzn w SOBOTĘ o godzinie 17:00

W ramach trzeciej serii gier zagrają (5 października 2019):

TravelPL Wilki Sanok – UKS Absolwent Siedlec
SKS Olimpia Łochów – KS Lokomitiv Czerwieńsk
UKS Fenomen Babimost – TLU Kala-Izolacje Toruń
I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski – UKS Bańkówka Zielonka
Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk – TKKF Pionier Tychy (26.10)
AZS Politechnika Łódzka – UKS Prus Żary (26.10)

Pauza: KS Górale Nowy Targ, KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ

źródło: Wilki Sanok

źródło: Wilki Sanok

foto: Tomasz Sowa / archiwum

02-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)