REKLAMA
REKLAMA

ELŻBIETA ŁUKACIJEWSKA: Chcę wystartować z 10 miejsca na liście (VIDEO)

REGION / PODKARPACIE. Europosłanka Elżbieta Łukacijewska zwołała konferencję prasową, aby wyjaśnić swoje miejsce na liście koalicyjnej, z którego ma wystartować w zbliżających się wyborach do europarlamentu. W przestrzeni medialnej w miniony weekend pojawiło się wiele doniesień, które były zaskoczeniem nie tylko dla wyborców, ale również dla Łukacijewskiej.

 

Przekazy medialne i różne źródła podają, że struktury zaproponowały mi siódme miejsce na liście Koalicji  Europejskiej do Parlamentu Europejskiego. Nie ukrywam, że budzi to zdziwienie, zarówno moje, jak i moich wyborców, którzy przez cały weekend zasypywali mnie telefonami, mailami, pytaniami co się stało i dlaczego – mówiła podczas konferencji prasowej europosłanka Elżbieta Łukacijewska.

Dodała, że nikt nie przedstawił argumentów, przemawiających za takim stanem list wyborczych

Zupełnie inne były uzgodnienia, więc można odnieść wrażenie, że jesteśmy w trudnym okresie, kiedy walczymy o wygraną w Polsce Koalicji Europejskiej oraz o wygraną na Podkarpaciu i utrzymanie 3 mandatu, a to jest możliwe przy wysokiej frekwencji – podkreślała europosłanka. – Rozumiem, że budowie list, zwłaszcza koalicyjnych, towarzyszą emocje, gdzieś trzeba skądś zrezygnować, aby ktoś inny mógł coś uzyskać. Dlatego zaproponowałam w strukturze, że wystartuję z ostatniego miejsca listy koalicyjnej. Listy nie są zamknięte, czekamy na ostateczną decyzję – podsumowała. 

Apelowała do wyborców mówiąc, że każdy głos jest na wagę złota

Nie oddawajmy Podkarpacia, nie oddawajmy Polski, Polska musi być w UE, Koalicja Europejska musi wygrać i w Polsce i na Podkarpaciu. 

Zapytana o reakcję struktury na jej propozycję odpowiedziała:

Dziesiąte jest pierwszym miejscem od końca, z pewnością bardziej mobilizuje, i chyba nie ma powodu dla którego miałabym go nie dostać.

A gdyby jednak tak się nie stało, czy zrezygnuje ze startu w eurowyborach?

To byłby sygnał, co do spojrzenia na całą moją aktywność i uczestnictwo w pewnej strukturze – skwitowała.

 

video: Konferencja prasowa na temat startu w wyborach do PE/Elżbieta Łukacijewska/FB

foto: Elżbieta Łukacijewska

19-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)