REKLAMA
REKLAMA

Emilka pięknie wygrywa na skrzypcach zrobionych przez jej tatę!

SANOK / POZNAŃ. W dniach 29.11 – 01.12.2019 w Poznaniu odbywał się IV Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Jadwigi Kaliszewskiej. Jest to ważne wydarzenie łączące upamiętnienie postaci wybitnego pedagoga z promocją młodych talentów.


W konkursowe szranki stanęła uczennica sanockiej Szkoły Muzycznej Emilia Linka. Młodziutka skrzypaczka uczy się piąty rok w klasie Grażyny Dziok. Dziewczynka brawurowo wykonała Koncert D. Kabalewskiego oraz Etiudę Ch. Dancla.

W poznańskiej sali kameralnej pięknie zabrzmiały skrzypce lutnicze zrobione przez jej tatę Tomasza Linkę. Szacowne Jury, w którym zasiadali wybitni polscy skrzypkowie i pedagodzy, wysoko ocenili występ. Emilka otrzymała drugą nagrodę na tym prestiżowym konkursie. Jest to już kolejny sukces młodziutkiej instrumentalistki.

 

Emilka reprezentuje sanocką szkołę na wielu Międzynarodowych i Ogólnopolskich Konkursach. Jej talent i zaangażowanie owocuje najwyższymi lokata i satysfakcją dla nauczycielki i rodziców.

materiały nadesłane

09-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)