REKLAMA
REKLAMA

Emilka pięknie wygrywa na skrzypcach zrobionych przez jej tatę!

SANOK / POZNAŃ. W dniach 29.11 – 01.12.2019 w Poznaniu odbywał się IV Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Jadwigi Kaliszewskiej. Jest to ważne wydarzenie łączące upamiętnienie postaci wybitnego pedagoga z promocją młodych talentów.


W konkursowe szranki stanęła uczennica sanockiej Szkoły Muzycznej Emilia Linka. Młodziutka skrzypaczka uczy się piąty rok w klasie Grażyny Dziok. Dziewczynka brawurowo wykonała Koncert D. Kabalewskiego oraz Etiudę Ch. Dancla.

W poznańskiej sali kameralnej pięknie zabrzmiały skrzypce lutnicze zrobione przez jej tatę Tomasza Linkę. Szacowne Jury, w którym zasiadali wybitni polscy skrzypkowie i pedagodzy, wysoko ocenili występ. Emilka otrzymała drugą nagrodę na tym prestiżowym konkursie. Jest to już kolejny sukces młodziutkiej instrumentalistki.

 

Emilka reprezentuje sanocką szkołę na wielu Międzynarodowych i Ogólnopolskich Konkursach. Jej talent i zaangażowanie owocuje najwyższymi lokata i satysfakcją dla nauczycielki i rodziców.

materiały nadesłane

09-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)