REKLAMA
REKLAMA

FORUM MIASTU: Trio Jagodzińskiego z Agnieszką Wilczyńską oraz LOK Akademia

SANOK / PODKARPACIE. Jak co roku w ramach Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” odbędzie się widowisko „Forum Miastu”. W obecnej edycji na scenie Sanockiego Domu Kultury za sprawą Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury oraz przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie muzyczne.

W 2019 roku przypada 50-ta rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – wybitnego polskiego kompozytora, twórcy muzyki do 65 filmów i niekwestionowanego prekursora jazzu. Jego twórczość pozostaje niezmiennie żywa – zachwyca kolejne pokolenia i inspiruje artystów.

Ku jego czci na najbliższym Forum pod patronatem Honorowym Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy odbędzie się wyjątkowe wydarzenie muzyczne, w którym publiczność będzie mogła usłyszeć kompozycję K. Komedy w aranżacji Andrzeja Jagodzińskiego.

Andrzej Jagodziński znakomity pianista i aranżer, mający na swoim koncie sukcesy na polskiej i międzynarodowej scenie muzycznej, zdobywca dwóch prestiżowych nagród muzycznych Fryderyk (jazzowy muzyk roku, jazzowa płyta roku), podjął się niezwykłego zadania – zaaranżowania na nowo utworów Krzysztofa Komedy. Na koncercie Forum Miastu wystąpi ze znakomitą wokalistką jazzową Agnieszką Wilczyńską (laureatką w 2016 roku Fryderyka) oraz wyjątkowymi muzykami: Henryk Miśkiewicz – saksofon, Robert Majewski – trąbka.

Wydźwięk koncertu zostanie wzmocniony przez Lwowską Orkiestrę Kameralną pod kier. Artura Mykitki.

Artyści którzy czwartkowego wieczoru wystąpią w Sanockim Domu Kultury, oraz fakt ogłoszenia przez organizację UNESCO rok 2019 rokiem Komedy sprawi, że koncert będzie prawdziwą perełką na muzycznej mapie Podkarpacia.

Koncert „Forum Miastu” na stałe już wpisał się do kalendarza sanockich wydarzeń kulturalnych, nad którym od wielu lat silną pieczę stanowi Marszałek i Urząd Województwa Podkarpackiego jako Partner.

Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury pragnie serdeczne zaprosić Państwa na ten historyczny koncert:

• 7.02.2019r. SDK – FORUM MIASTU (Trio Jagodzińskiego z Agnieszką Wilczyńską oraz LOK Akademia.

Zakupu biletów można dokonać:
1. Bezpośrednio w siedzibie Fundacji na ul. 3-go Maja 15/3 (do dnia 2 lutego)
2. Telefonicznie 13-40-334 , kom. 781-102-500
3. W SDK (od 3 lutego!)

Zapraszamy do zakupu i do zobaczenia w dzień koncertu!

materiały nadesłane


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Muzyczne „Bieszczady bez granic”. Perełki w programie. SPRAWDŹ HARMONOGRAM!

23-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)