REKLAMA
REKLAMA

GMINA BUKOWSKO: Wola Piotrowa ma nowy Wiejski Dom Spotkań Kulturalnych (ZDJĘCIA)

BUKOWSKO / PODKARPACIE. Wola Piotrowa może się pochwalić nowoczesnym Wiejskim Domem Spotkań Kulturalnych. Obiekt zmodernizowano w ostatnim czasie dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przeprowadzono prace wykończeniowe za 225 tys. zł, zarówno wewnątrz obiektu, jak i na zewnątrz. Budynek ma służyć wszystkim mieszkańcom.

Tomasz Sokołowski

W ramach poprawy infrastruktury kultury w Gminie Bukowsko gruntownie zmodernizowano dom kultury w Woli Piotrowej. Teraz zyskał on nowy wygląd i funkcjonalność. Będzie służył mieszkańcom podczas organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Wszystko zaczęło się 10 lipca 2018 roku, kiedy podpisano umowę pomiędzy Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego a Gminą Bukowsko na dofinansowanie w ramach programu Infrastruktura Kultury.

Gmina Bukowsko na rok 2018 otrzymała dofinansowanie w wysokości 180 000 zł na realizację zadania. Obejmowało ono prace wykończeniowe na obiekcie w Woli Piotrowej. Wykonawcą zadania była firma „Bud-Expert”. Przeprowadzono prace wykończeniowe wewnętrzne i zewnętrzne. Całkowita wartość zadania wyniosła 225 875 zł.

Obiekt posiada dwie kondygnacje. Na parterze budynku powstały dwa mniejsze pomieszczenia oraz sanitariaty również przystosowane dla osób niepełnosprawnych, kotłownia i magazynek. Na piętrze zlokalizowano dużą salę umożliwiającą spotkania w szerokim gronie, a także zaplecze sanitarne, szatnia oraz aneks kuchenny.

Dzięki dofinansowaniu z MKiDN udało się stworzyć miejsce do działalności kulturalnej dla wszystkich grup wiekowych. W Wiejskim Domu Spotkań Kulturalnych mogą być prowadzone zajęcia dla dzieci, młodzieży osób dorosłych, całej społeczności wsi.

źródło: Gmina Bukowsko

22-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)