REKLAMA
REKLAMA

GMINA BUKOWSKO: Wola Piotrowa ma nowy Wiejski Dom Spotkań Kulturalnych (ZDJĘCIA)

BUKOWSKO / PODKARPACIE. Wola Piotrowa może się pochwalić nowoczesnym Wiejskim Domem Spotkań Kulturalnych. Obiekt zmodernizowano w ostatnim czasie dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przeprowadzono prace wykończeniowe za 225 tys. zł, zarówno wewnątrz obiektu, jak i na zewnątrz. Budynek ma służyć wszystkim mieszkańcom.

Tomasz Sokołowski

W ramach poprawy infrastruktury kultury w Gminie Bukowsko gruntownie zmodernizowano dom kultury w Woli Piotrowej. Teraz zyskał on nowy wygląd i funkcjonalność. Będzie służył mieszkańcom podczas organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Wszystko zaczęło się 10 lipca 2018 roku, kiedy podpisano umowę pomiędzy Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego a Gminą Bukowsko na dofinansowanie w ramach programu Infrastruktura Kultury.

Gmina Bukowsko na rok 2018 otrzymała dofinansowanie w wysokości 180 000 zł na realizację zadania. Obejmowało ono prace wykończeniowe na obiekcie w Woli Piotrowej. Wykonawcą zadania była firma „Bud-Expert”. Przeprowadzono prace wykończeniowe wewnętrzne i zewnętrzne. Całkowita wartość zadania wyniosła 225 875 zł.

Obiekt posiada dwie kondygnacje. Na parterze budynku powstały dwa mniejsze pomieszczenia oraz sanitariaty również przystosowane dla osób niepełnosprawnych, kotłownia i magazynek. Na piętrze zlokalizowano dużą salę umożliwiającą spotkania w szerokim gronie, a także zaplecze sanitarne, szatnia oraz aneks kuchenny.

Dzięki dofinansowaniu z MKiDN udało się stworzyć miejsce do działalności kulturalnej dla wszystkich grup wiekowych. W Wiejskim Domu Spotkań Kulturalnych mogą być prowadzone zajęcia dla dzieci, młodzieży osób dorosłych, całej społeczności wsi.

źródło: Gmina Bukowsko

22-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)