REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Chcieli wywieźć na Ukrainę kradzione samochody

PODKARPACIE. Funkcjonariusze SG z drogowego przejścia granicznego w Korczowej udaremnili kolejne próby wywozu skradzionych pojazdów. Obydwa zatrzymane na granicy samochody miały przerobione numery identyfikacyjne. 

25 lipca, około południa, na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano samochód osobowy marki mercedes sprinter CDI. Pojazdem na ukraińskich numerach rejestracyjnych kierował 38-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli szczegółowej pojazdu stwierdzono ingerencję osób nieuprawnionych w pole numerowe nadwozia. Szacunkowa wartość mercedesa to 25 tys. zł

Kilka godzin później, na tym samym przejściu granicznym, zatrzymano volkswagena LT35, na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Pojazdem kierował 20-letni ob. Ukrainy. W trakcie sprawdzeń numeru identyfikacyjnego okazało się, że element konstrukcyjny na którym naniesione jest pole numerowe VIN został zamieniony i przeniesiony z innego pojazdu.

Zgodnie z procedurą, kierowcy oraz zatrzymane pojazdy zostały przekazane Policji w Radymnie.

Od początku 2019 roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia zatrzymali około 80 sztuk utraconych pojazdów, w tym osobówki, ciężarówki, naczepy i motocykle. Zabezpieczono również ponad tysiąc części i podzespołów pochodzących z pojazdów skradzionych na terenie państw Unii Europejskiej.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

27-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)