REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Chcieli wywieźć na Ukrainę kradzione samochody

PODKARPACIE. Funkcjonariusze SG z drogowego przejścia granicznego w Korczowej udaremnili kolejne próby wywozu skradzionych pojazdów. Obydwa zatrzymane na granicy samochody miały przerobione numery identyfikacyjne. 

25 lipca, około południa, na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano samochód osobowy marki mercedes sprinter CDI. Pojazdem na ukraińskich numerach rejestracyjnych kierował 38-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli szczegółowej pojazdu stwierdzono ingerencję osób nieuprawnionych w pole numerowe nadwozia. Szacunkowa wartość mercedesa to 25 tys. zł

Kilka godzin później, na tym samym przejściu granicznym, zatrzymano volkswagena LT35, na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Pojazdem kierował 20-letni ob. Ukrainy. W trakcie sprawdzeń numeru identyfikacyjnego okazało się, że element konstrukcyjny na którym naniesione jest pole numerowe VIN został zamieniony i przeniesiony z innego pojazdu.

Zgodnie z procedurą, kierowcy oraz zatrzymane pojazdy zostały przekazane Policji w Radymnie.

Od początku 2019 roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia zatrzymali około 80 sztuk utraconych pojazdów, w tym osobówki, ciężarówki, naczepy i motocykle. Zabezpieczono również ponad tysiąc części i podzespołów pochodzących z pojazdów skradzionych na terenie państw Unii Europejskiej.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

27-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)