REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Kolejki na granicy z Ukrainą. Ciężarowe czekają dłużej

GRANICA / PODKARPACIE. Na drogowych przejściach granicznych z Ukrainą – w szczególności w Dorohusku, Hrebennem, Korczowej i Medyce – wydłużony jest czas oczekiwania na odprawę graniczną samochodów ciężarowych.

Sytuacja ta ma związek z wdrożeniem zmian w funkcjonowaniu służb podatkowych i celnych Ukrainy, które wpływają na obsługę ruchu granicznego i jest niezależna od Krajowej Administracji Skarbowej.

Zachęcamy do śledzenia serwisu granica.gov.pl i aplikacji „Mobilna granica”. Od 8 grudnia 2019 r. ukraińskie służby celne działają w zmienionej formule. W związku ze zmianami, które bezpośrednio wpływają na obsługę ruchu granicznego, obserwuje się wydłużony czas oczekiwania na odprawę graniczną samochodów ciężarowych na drogowych przejściach granicznych z Ukrainą – czytamy w komunikacie.

Osoby planujące podróż mogą śledzić serwis granica.gov.pl i korzystać z aplikacji „Mobilna granica”. Można tam sprawdzić m.in. bieżące informacje o szacunkowym czasie oczekiwania na odprawę na poszczególnych przejściach granicznych.

KAS

14-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)