REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Kolejki na granicy z Ukrainą. Ciężarowe czekają dłużej

GRANICA / PODKARPACIE. Na drogowych przejściach granicznych z Ukrainą – w szczególności w Dorohusku, Hrebennem, Korczowej i Medyce – wydłużony jest czas oczekiwania na odprawę graniczną samochodów ciężarowych.

Sytuacja ta ma związek z wdrożeniem zmian w funkcjonowaniu służb podatkowych i celnych Ukrainy, które wpływają na obsługę ruchu granicznego i jest niezależna od Krajowej Administracji Skarbowej.

Zachęcamy do śledzenia serwisu granica.gov.pl i aplikacji „Mobilna granica”. Od 8 grudnia 2019 r. ukraińskie służby celne działają w zmienionej formule. W związku ze zmianami, które bezpośrednio wpływają na obsługę ruchu granicznego, obserwuje się wydłużony czas oczekiwania na odprawę graniczną samochodów ciężarowych na drogowych przejściach granicznych z Ukrainą – czytamy w komunikacie.

Osoby planujące podróż mogą śledzić serwis granica.gov.pl i korzystać z aplikacji „Mobilna granica”. Można tam sprawdzić m.in. bieżące informacje o szacunkowym czasie oczekiwania na odprawę na poszczególnych przejściach granicznych.

KAS

14-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)