REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Papierosy w kołach i dachu. Seria wpadek przemytników

MEDYKA / PODKARPACIE. Na drogowym przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt blisko 1 270 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda ukryta była w kołach samochodów osobowych oraz w dachu busa.

Do kontroli wytypowane zostały dwa samochody osobowe na polskich numerach rejestracyjnych. W kołach tylnej osi jednego z pojazdów ukryte były papierosy produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy, łącznie 206 paczek. 44 – letnia kobieta kierująca pojazdem podróżowała sama. W toku prowadzonych czynności przyznała się do własności ukrytych papierosów i wyjaśniła, że papierosy kupiła w przygranicznej miejscowości na Ukrainie na użytek własny, a ich ukrycie zleciła w warsztacie samochodowym znajdującym się około 2 km od granicy państwa. Za schowanie nielegalnego towaru zapłaciła pracownikowi warsztatu 50 złotych. Podobny sposób ukrycia papierosów przeznaczonych, zgodnie z wyjaśnieniami na użytek własny, zastosował 48-mężczyzna kierujący drugim pojazdem. W kołach próbował przemycić 261 paczek papierosów, które miały być tam umieszczone również przez pracownika warsztatu samochodowego na Ukrainie, znajdującego się w odległości około 2 km od granicy. W stosunku do podejrzanych wszczęto postępowania karne skarbowe.

Z kolei podczas kontroli samochodu na ukraińskich numerach rejestracyjnych typu bus, w której pomagał pies służbowy Lucy, funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt 800 paczek papierosów. Ukryte były one w podwójnej ściance działowej znajdującej przy dachu między przestrzenią pasażerską, a miejscem dla kierowcy. Pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn, a do przemytu papierosów przyznał się kierowca pojazdu – 35 letni mężczyzna. Funkcjonariusze zabezpieczyli papierosy oraz pojazd. Sprawca przestępstwa przyznał się do próby nielegalnego wprowadzenia towaru i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności za popełniony czyn. Tytułem kary grzywny uiścił 18 689 zł oraz koszty postępowania kwocie 225 zł.

KAS w Rzeszowie

17-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)