REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Papierosy w kołach i dachu. Seria wpadek przemytników

MEDYKA / PODKARPACIE. Na drogowym przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt blisko 1 270 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda ukryta była w kołach samochodów osobowych oraz w dachu busa.

Do kontroli wytypowane zostały dwa samochody osobowe na polskich numerach rejestracyjnych. W kołach tylnej osi jednego z pojazdów ukryte były papierosy produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy, łącznie 206 paczek. 44 – letnia kobieta kierująca pojazdem podróżowała sama. W toku prowadzonych czynności przyznała się do własności ukrytych papierosów i wyjaśniła, że papierosy kupiła w przygranicznej miejscowości na Ukrainie na użytek własny, a ich ukrycie zleciła w warsztacie samochodowym znajdującym się około 2 km od granicy państwa. Za schowanie nielegalnego towaru zapłaciła pracownikowi warsztatu 50 złotych. Podobny sposób ukrycia papierosów przeznaczonych, zgodnie z wyjaśnieniami na użytek własny, zastosował 48-mężczyzna kierujący drugim pojazdem. W kołach próbował przemycić 261 paczek papierosów, które miały być tam umieszczone również przez pracownika warsztatu samochodowego na Ukrainie, znajdującego się w odległości około 2 km od granicy. W stosunku do podejrzanych wszczęto postępowania karne skarbowe.

Z kolei podczas kontroli samochodu na ukraińskich numerach rejestracyjnych typu bus, w której pomagał pies służbowy Lucy, funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt 800 paczek papierosów. Ukryte były one w podwójnej ściance działowej znajdującej przy dachu między przestrzenią pasażerską, a miejscem dla kierowcy. Pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn, a do przemytu papierosów przyznał się kierowca pojazdu – 35 letni mężczyzna. Funkcjonariusze zabezpieczyli papierosy oraz pojazd. Sprawca przestępstwa przyznał się do próby nielegalnego wprowadzenia towaru i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności za popełniony czyn. Tytułem kary grzywny uiścił 18 689 zł oraz koszty postępowania kwocie 225 zł.

KAS w Rzeszowie

17-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)