REKLAMA
REKLAMA

Straż Leśna otrzymała „blachy”

Na mocy zarządzenia Dyrektora Generalnego LP z 14 grudnia 2018 roku Straż Leśna otrzymała nowe wzory oznak identyfikacyjnych. Ich uroczyste przekazanie strażnikom leśnym z terenu Podkarpacia odbyło się w czwartek 12 września w sali konferencyjnej RDLP w Krośnie.

Oznaka, zwana powszechnie „blachą”, posiada numer identyfikujący strażnika wraz z miejscem na legitymacją służbową. Nawiązuje także do tradycji przedwojennych i powojennych służb ochraniających lasy.

Podczas spotkania 55 strażników leśnych odebrało „blachy” z rąk Grażyny Zagrobelnej, dyrektor RDLP w Krośnie.

– W czasie dyskusji strażnicy leśni przekazali swoje wnioski, m.in. w sprawach sprzętowych czy w kwestii zwiększenia liczby szkoleń dotyczących zachowania w sytuacjach trudnych – mówi dyrektor Grażyna Zagrobelna. – Dołożymy starań, by tak się stało. Będziemy też kontynuować szkolenia i współdziałanie z innymi służbami, jak Policją, Strażą Graniczną, Strażą Pożarną, czy też z jednostkami Wojsk Obrony Terytorialnej.

Zadania stawiane przed Strażą Leśną regulują artykuły 47-49 ustawy o lasach. Strażnicy leśni działający w nadleśnictwach podległych RDLP w Krośnie w 2018 roku zarejestrowali 1170 przypadków bezprawnego korzystania z lasu, ujawnili także 169 przypadków kradzieży drewna – mniej o 37 przypadków niż w 2017 roku – to spadek o 18%.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

17-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)