REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Pijany kierowca ciężarówki

MEDYKA / PODKARPACIE. 3 promile alkoholu miał mężczyzna kierujący ciężarówką wjeżdżającą do Polski z Ukrainy. 49- latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy KAS z Oddziału Celnego w Medyce.

W poniedziałek 21 października br. podczas czynności kontrolnych na kierunku TIR przywóz, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce zwrócili szczególną uwagę na kierowcę jednego z samochodów ciężarowych przewożącego okna.

Woń alkoholu wyczuwana u mężczyzny spowodowała, że funkcjonariusze nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości kierowcy. Na miejsce wezwany został policyjny patrol z KMP w Przemyślu.

Badanie alkomatem 49- letniego mężczyzny wykazało 1,45 mg/l w wydychanym powietrzu (3 promile).

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Przemyślu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara wysokiej grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

To kolejny w tym miesiącu przypadek zatrzymania pijanego kierowcy przez funkcjonariuszy podkarpackiej KAS. 6 października funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu podczas działań kontrolnych na terenie Jarosławia zatrzymali kierowcę, u którego stwierdzono 1,7 promila alkoholu.

KAS w Rzeszowie

24-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)