REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Pijany kierowca ciężarówki

MEDYKA / PODKARPACIE. 3 promile alkoholu miał mężczyzna kierujący ciężarówką wjeżdżającą do Polski z Ukrainy. 49- latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy KAS z Oddziału Celnego w Medyce.

W poniedziałek 21 października br. podczas czynności kontrolnych na kierunku TIR przywóz, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce zwrócili szczególną uwagę na kierowcę jednego z samochodów ciężarowych przewożącego okna.

Woń alkoholu wyczuwana u mężczyzny spowodowała, że funkcjonariusze nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości kierowcy. Na miejsce wezwany został policyjny patrol z KMP w Przemyślu.

Badanie alkomatem 49- letniego mężczyzny wykazało 1,45 mg/l w wydychanym powietrzu (3 promile).

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Przemyślu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara wysokiej grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

To kolejny w tym miesiącu przypadek zatrzymania pijanego kierowcy przez funkcjonariuszy podkarpackiej KAS. 6 października funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu podczas działań kontrolnych na terenie Jarosławia zatrzymali kierowcę, u którego stwierdzono 1,7 promila alkoholu.

KAS w Rzeszowie

24-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)