REKLAMA
REKLAMA

Duże korki w godzinach szczytu. Jeśli możecie, omijajcie Dąbrówkę (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zakorkowana droga wyjazdowa z Sanoka, zatkane drobniejsze trakty dojazdowe do ul. Krakowskiej, wreszcie zaskakujące i często niebezpieczne zachowania śpieszących się kierowców.

Rozpoczął się kolejny etap budowy obwodnicy Sanoka związany z przebudową skrzyżowania ul. Krakowskiej z drogą wojewódzką nr 886 w kierunku Brzozowa. Z użytkowania wyłączono jeden pas ruchu, prace mają doprowadzić do wprowadzenia sygnalizacji świetlnej. Nie trudno było się domyślić, że będzie się to wiązało z kolejnymi utrudnieniami i wydłużonym czasem przejazdu przez Dąbrówkę.

W środę po godzinie 15:00 droga zaczęła się mocno korkować. Bardzo wolno poruszały się pojazdy wyjeżdżające z Sanoka. Kierowcy szukali objazdów, między innymi ulicami: Iwaszkiewicza, Rataja, Witosa czy Zaleskiego i Lisowskiego. Szybko jednak, na małych dzielnicowych dróżkach także utworzyły się długie kolejki oczekujących na wjazd na ul. Krakowską.

Kierowcy sygnalizują nam, że niestety niejednokrotnie byli oni świadkami niebezpiecznych i zaskakujących zachowań niektórych uczestników ruchu, którzy śpiesząc się, na siłę wskakiwali przed inne pojazdy wymuszając hamowanie i przepuszczenie.

Dodatkowe utrudnienia na Dąbrówce możemy obserwować w dniach 22.10.2019 – 9.11.2019. Na ten okres przewidziano bowiem wyłączenie jednego pasa ruchu i funkcjonowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu przy wyjeździe z Sanoka.

Aktualnie przeprowadzane przez budowlańców prace związane są z planowaną zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu – wprowadzenie sygnalizacji świetlnej. Sygnalizacja będzie dwufazowa – I faza – światło zielone dla relacji od Sanoka i od Krosna, druga faza – światło zielona dla relacji od Brzozowa.

Etap ten jest niezbędny do kontynuacji przebudowy skrzyżowania na rondo i zgodny z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu. Wprowadzenie kolejnego etapu organizacji ruchu może wiązać się z wydłużonym czasem przejazdu przez skrzyżowanie dla wszystkich relacji.

Kierowców prosi się o zachowanie szczególnej ostrożności, przestrzeganie oznakowania oraz wykonywanie poleceń osób kierujących ruchem.

Skrzyżowanie w trakcie przebudowy wraz z zaznaczoną lokalizacją sygnalizatorów

źródło: Red., GDDKiA oddział Rzeszów

24-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)