REKLAMA
REKLAMA

Duże korki w godzinach szczytu. Jeśli możecie, omijajcie Dąbrówkę (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zakorkowana droga wyjazdowa z Sanoka, zatkane drobniejsze trakty dojazdowe do ul. Krakowskiej, wreszcie zaskakujące i często niebezpieczne zachowania śpieszących się kierowców.

Rozpoczął się kolejny etap budowy obwodnicy Sanoka związany z przebudową skrzyżowania ul. Krakowskiej z drogą wojewódzką nr 886 w kierunku Brzozowa. Z użytkowania wyłączono jeden pas ruchu, prace mają doprowadzić do wprowadzenia sygnalizacji świetlnej. Nie trudno było się domyślić, że będzie się to wiązało z kolejnymi utrudnieniami i wydłużonym czasem przejazdu przez Dąbrówkę.

W środę po godzinie 15:00 droga zaczęła się mocno korkować. Bardzo wolno poruszały się pojazdy wyjeżdżające z Sanoka. Kierowcy szukali objazdów, między innymi ulicami: Iwaszkiewicza, Rataja, Witosa czy Zaleskiego i Lisowskiego. Szybko jednak, na małych dzielnicowych dróżkach także utworzyły się długie kolejki oczekujących na wjazd na ul. Krakowską.

Kierowcy sygnalizują nam, że niestety niejednokrotnie byli oni świadkami niebezpiecznych i zaskakujących zachowań niektórych uczestników ruchu, którzy śpiesząc się, na siłę wskakiwali przed inne pojazdy wymuszając hamowanie i przepuszczenie.

Dodatkowe utrudnienia na Dąbrówce możemy obserwować w dniach 22.10.2019 – 9.11.2019. Na ten okres przewidziano bowiem wyłączenie jednego pasa ruchu i funkcjonowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu przy wyjeździe z Sanoka.

Aktualnie przeprowadzane przez budowlańców prace związane są z planowaną zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu – wprowadzenie sygnalizacji świetlnej. Sygnalizacja będzie dwufazowa – I faza – światło zielone dla relacji od Sanoka i od Krosna, druga faza – światło zielona dla relacji od Brzozowa.

Etap ten jest niezbędny do kontynuacji przebudowy skrzyżowania na rondo i zgodny z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu. Wprowadzenie kolejnego etapu organizacji ruchu może wiązać się z wydłużonym czasem przejazdu przez skrzyżowanie dla wszystkich relacji.

Kierowców prosi się o zachowanie szczególnej ostrożności, przestrzeganie oznakowania oraz wykonywanie poleceń osób kierujących ruchem.

Skrzyżowanie w trakcie przebudowy wraz z zaznaczoną lokalizacją sygnalizatorów

źródło: Red., GDDKiA oddział Rzeszów

24-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)