REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Przemycał jantar wart blisko 130 tys. złotych

GRANICA / PODKARPACIE. Współdziałanie funkcjonariuszy Straży Granicznej i KAS na przejściu granicznym w Korczowej przyniosło rezultat w udaremnieniu próby przemytu ponad 47 kg bursztyn. Szacunkowa wartość jantaru to ponad 127 tys. zł.


17 listopada na wjazd z Ukrainy do Polski na przejściu granicznym w Korczowej stawił się ukraiński kierowca pojazdu ciężarowego marki MAN.

W wyniku przeprowadzonej kontroli funkcjonariusze ujawnili skrytkę konstrukcyjną w zbiorniku paliwa. Okazało się że w „schowku” ukrytych jest 26 woreczków z zawartością nieobrobionego bursztynu. Łączna jego waga to 47,40 kg.

Kierujący pojazdem przyznał się do próby przemytu nieopodatkowanego jantaru. Tłumaczył, że ukrył bursztyn w zbiorniku paliwa i miał nadzieję, że przemyt nie zostanie odkryty. Jantar zamierzał odsprzedać z zyskiem na zachodzie Europy.

Stwierdził, że legalny przywóz do Polski bursztynu wiązałby się z koniecznością uiszczenia wysokich należności przywozowych, więc wolał zaryzykować.

Aktualnie, wszczęte zostało postępowanie karno-skarbowe. Sprawę przejęła KAS. Postępowanie będzie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Radymnie.

 

BiOSG

18-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)