REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Zatrzymano kradziony samochód warty 400 tysięcy złotych

GRANICA. Na przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili próbę wywozu na Ukrainę luksusowego land rovera o wartości 400 tys. złotych. Jak ustalono, pojazd został skradziony we Włoszech i był poszukiwany przez Interpol. Zatrzymano kierowcę, 37-letniego ob. Tunezji, który jako kurier miał przeszmuglować pojazd przez granicę.  To najdroższy kradziony samochód zatrzymany przez SG od dwóch lat.

5 sierpnia na przejściu granicznym w Korczowej do kontroli na wyjazd z Polski zgłosił się 37-letni obywatel Tunezji – kierowca limitowanej wersji pojazdu marki Land Rover Sport. Samochód miał włoskie dokumenty i numery rejestracyjne. W trakcie kontroli legalności jego pochodzenia strażnicy graniczni nabrali podejrzeń do autentyczności m.in. tabliczki znamionowej, numeru VIN umieszczonego na nadwoziu pojazdu, jak również dowodu rejestracyjnego.

Szczegółowa analiza pojazdu oraz dokumentu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu oraz informacje z międzynarodowych baz poszukiwawczych potwierdziły, że pochodzą one z przestępstwa. Pojazd ze zmienionymi numerami oraz przerobiony dowód rejestracyjny zostały skradzione na terytorium Włoch i są m.in. w zainteresowaniu Interpolu.

Skradziony we Włoszech land rover. Rok produkcji 2015

Strażnicy graniczni zatrzymali land rovera, a kierowca usłyszał zarzuty posłużenia się przerobionymi dokumentami i paserstwa. Straż Graniczna prowadzi dalsze postępowanie w sprawie. Kierowca pozostaje do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu.

Zatrzymany land rover jest najdroższym skradzionym pojazdem zatrzymany przez Bieszczadzki Oddział SG na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Poprzednie skradzione pojazdy tak dużej wartości zatrzymano w 2017 roku, były to range rover wart 450 tys. złotych oraz mercedes za 350 tys. złotych ujawnione również na przejściu granicznym w Korczowej.

Straż Graniczna na Podkarpaciu od początku bieżącego roku zatrzymała już ponad 60 pojazdów skradzionych na terenie UE.

mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy BiOSG

Źródło: BiOSG

06-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)