REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Zatrzymano kradziony samochód warty 400 tysięcy złotych

GRANICA. Na przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili próbę wywozu na Ukrainę luksusowego land rovera o wartości 400 tys. złotych. Jak ustalono, pojazd został skradziony we Włoszech i był poszukiwany przez Interpol. Zatrzymano kierowcę, 37-letniego ob. Tunezji, który jako kurier miał przeszmuglować pojazd przez granicę.  To najdroższy kradziony samochód zatrzymany przez SG od dwóch lat.

5 sierpnia na przejściu granicznym w Korczowej do kontroli na wyjazd z Polski zgłosił się 37-letni obywatel Tunezji – kierowca limitowanej wersji pojazdu marki Land Rover Sport. Samochód miał włoskie dokumenty i numery rejestracyjne. W trakcie kontroli legalności jego pochodzenia strażnicy graniczni nabrali podejrzeń do autentyczności m.in. tabliczki znamionowej, numeru VIN umieszczonego na nadwoziu pojazdu, jak również dowodu rejestracyjnego.

Szczegółowa analiza pojazdu oraz dokumentu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu oraz informacje z międzynarodowych baz poszukiwawczych potwierdziły, że pochodzą one z przestępstwa. Pojazd ze zmienionymi numerami oraz przerobiony dowód rejestracyjny zostały skradzione na terytorium Włoch i są m.in. w zainteresowaniu Interpolu.

Skradziony we Włoszech land rover. Rok produkcji 2015

Strażnicy graniczni zatrzymali land rovera, a kierowca usłyszał zarzuty posłużenia się przerobionymi dokumentami i paserstwa. Straż Graniczna prowadzi dalsze postępowanie w sprawie. Kierowca pozostaje do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu.

Zatrzymany land rover jest najdroższym skradzionym pojazdem zatrzymany przez Bieszczadzki Oddział SG na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Poprzednie skradzione pojazdy tak dużej wartości zatrzymano w 2017 roku, były to range rover wart 450 tys. złotych oraz mercedes za 350 tys. złotych ujawnione również na przejściu granicznym w Korczowej.

Straż Graniczna na Podkarpaciu od początku bieżącego roku zatrzymała już ponad 60 pojazdów skradzionych na terenie UE.

mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy BiOSG

Źródło: BiOSG

06-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)