REKLAMA
REKLAMA

Groźny pożar trawy przy stawie na „Sosenkach” (ZDJĘCIA)

HŁOMCZA / PODKARPACIE. Niedawno łowisko PZW w Hłomczy zostało zarybione pstrągiem tęczowym. Fakt ten nie uszedł uwadze wędkarzy, którzy tłumnie odwiedzili stawy w miniony weekend. Dużo pracy mieli członkowie Społecznej Straży Rybackiej, którzy skontrolowali kilkudziesięciu wędkarzy. Z kolei przy stawie PZW w „Sosenkach” doszło do bardzo groźnej sytuacji, gdy zaczęła palić się trawa. Ogień omal nie przedostał się do pobliskiego lasu.

Na łowisku PZW w Hłomczy w sobotę i niedzielę od wczesnych godzin rannych występowała duża presja wędkarska. Pierwsze tegoroczne zarybienie pstrągiem tęczowym przyciągnęło wielu wędkarzy – relacjonują strażnicy SSR w Sanoku. – W dniach 16-17.03.2019 r. wystawiono dwa patrole SSR. Strażnicy skontrolowali kilkudziesięciu wędkarzy. Zwracano uwagę na limity połowu ryb, na zbyt blisko zaparkowanie samochody od lustra wody, zachowanie czystości na brzegach. Udzielono kilku pouczeń, wędkarze mimo złowionego kompletu ryb niechętnie opuszczali łowisko, nie stosując się do regulaminu, łowili dalej.

Z kolei na stawach PZW w Sanoku omal nie doszło do tragedii. W niedzielę, w pobliżu łowiska, wybuchł pożar trawy. Ogień szybko się rozprzestrzeniał i niewiele brakowało a przedostałby się przez polną drogę i do pobliskiego lasu.

Tylko szybka reakcja i natychmiastowe działanie w gaszeniu pożaru naszego strażnika i wezwanych przez niego wędkarzy zapobiegło tragedii – czytamy w komunikacie SSR.

źródło: Społeczna Straż Rybacka w Sanoku / Facebook.com

18-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)