REKLAMA
REKLAMA

GRZEGORZ BRAUN: Naród Polski jest rozbrojony! Konfederacja za posiadaniem broni

WARSZAWA / PODKARPACIE. Konfederacja powołuje Zespół ds. Kultury Posiadania Broni. W Sejmie odbyła się dziś (21 bm.) konferencja prasowa Koła Konfederacji.


 

 – Koło Konfederacji zaczyna budowanie Zespołu ds. Kultury Posiadania Broni w Polsce. (…) Pierwszym celem jest rewizja wszystkich aktów prawnych dotyczących broni w Polsce. To czym się będziemy zajmować to także ustawa o broni i amunicji. Ta ustawa jest ostrzejsza niż narzucone nam z UE dyrektywy. Chcemy też zajmować się edukacją na rzecz społeczeństwa i przysposobienia obronnego. Chcemy budować kulturę posiadania broni w Polsce – mówił Michał Urbaniak, poseł Konfederacji Wolność i Niepodległość.

– Uważamy, że jest przestrzeń do tego, żeby dyskutować jak uprościć prawo w tej kwestii. Uprościć to nie znaczy, jak zarzucają nam często przeciwny, zlikwidować. To znaczy sprawić, żeby regulacje były logiczne, przejrzyste, zależne od kaprysu urzędnika. (…) Chcemy także zwrócić uwagę na aspekt obronny i wychowawczy. Im więcej osób potrafi strzelać, tym większe są rezerwy, żeby uzupełnić stan wojska polskiego – wtórował poseł Krzysztof Bosak.

– Naród Polski najbardziej rozbrojonym narodem w tej części świata. Wszyscy nasi sąsiedzi mają znacznie większy poziom dostępności broni, zwłaszcza palnej, a co za tym idzie, wyższy poziom kultury w obchodzeniu się z bronią. Broń w każdym polskim domu, to jeden z filarów naszej tradycji narodowej. To jest sprawa bezpieczeństwa narodowego. Powszechne rozbrojenie Polaków, stwarza stan podwyższonego ryzyka, każdego rodzaju konfliktu, którego przecież nie możemy z góry wykluczać. Konfederacja w kampanii wyborczej mówiła na ten temat i teraz będziemy upominać się o to, aby Polacy nie byli przez własny rząd gorzej traktowani niż Finowie, Szwajcarzy, mieszkańcy państwa położonego w Palestynie – Izrael. Nie mówiąc już o szczęśliwym Teksasie, czy innych stanach amerykańskich – argumentował Grzegorz Braun, poseł z Podkarpacie (Konfederacja Wolność i Niepodległość).

Co sądzicie o pomyśle Konfederacji?

materiały nadesłane / red.
foto: screen z filmu
film: Konfederacja / fb
foto nagłówek: archiwum tvPolska.pl

21-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)