REKLAMA
REKLAMA

Historia sanockiego hokeja na ścianach Areny. Wyjątkowa kolekcja (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Kibice sanockiego hokeja wyszli z kolejną inicjatywą skierowaną na dbanie o historię tej dyscypliny w grodzie Grzegorza. Już w poprzednim sezonie, na ścianach Areny zawisły unikatowe koszulki meczowe hokeistów używane w ostatnich 20 latach. Teraz zostały przeniesione na filary. Na ich miejsca zamontowano z kolei plansze ze zdjęciami z najważniejszych momentów hokeja w Sanoku.

To już kolejna inicjatywa Stowarzyszenia Kibiców Sanockiego Hokeja, poświęcona historii tej dyscypliny w mieście nad Sanem. Niedawno szeroko informowaliśmy naszych Czytelników o powstaniu niezwykłego albumu na 60-lecie hokeja w Sanoku: 60 lat sanockiego hokeja! Piękna historia, wspaniałe wspomnienia (FILM, ZDJĘCIA). Właśnie z tą publikacją związana jest produkcja 10 plansz ze zdjęciami z najważniejszych wydarzeń w historii. W ostatnich dniach, zostały one powieszone na ścianach Areny Sanok, w miejscu, gdzie jeszcze w poprzednim sezonie wywieszono antyramy z meczowymi koszulkami hokeistów z okresu ostatnich 20 lat. Wszystkie użyte do skomponowania wystawy materiały mają charakter edukacyjny.

Działania naszego stowarzyszenia mają na celu mi.in. promowanie historii sanockiego hokeja. Od kilku lat gromadzimy pamiątki związane z historią naszego klubu, m.in. w postaci koszulek meczowych. W ubiegłym sezonie udało się zakupić antyramy na owe koszulki i zawisły one na ścianach Areny. Po namyśle jednak stwierdziliśmy, iż okazalej będą prezentować się na filarach i bardziej eksponowanych miejscach Areny. Udało się zaprezentować 10 zestawów koszulek meczowych (domowych i wyjazdowych) używanych przez naszych hokeistów w ostatnich 20 latach – mówi Piotr Kotowicz, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Kibiców Sanockiego Hokeja.

Zawiesiliśmy również 10 plansz poświęconych historii sanockiego hokeja, które zamówiliśmy na okoliczność wydania albumu z okazji jubileuszu 60-lecia. Prezentują one najciekawsze naszym zdaniem zdjęcia, począwszy od lat 50 po zdobycie pierwszego ze złotych medali mistrzostw Polski – dodaje nasz rozmówca.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

foto: Sanocka Republika Hokejowa

16-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)