REKLAMA
REKLAMA

Historia sanockiego hokeja na ścianach Areny. Wyjątkowa kolekcja (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Kibice sanockiego hokeja wyszli z kolejną inicjatywą skierowaną na dbanie o historię tej dyscypliny w grodzie Grzegorza. Już w poprzednim sezonie, na ścianach Areny zawisły unikatowe koszulki meczowe hokeistów używane w ostatnich 20 latach. Teraz zostały przeniesione na filary. Na ich miejsca zamontowano z kolei plansze ze zdjęciami z najważniejszych momentów hokeja w Sanoku.

To już kolejna inicjatywa Stowarzyszenia Kibiców Sanockiego Hokeja, poświęcona historii tej dyscypliny w mieście nad Sanem. Niedawno szeroko informowaliśmy naszych Czytelników o powstaniu niezwykłego albumu na 60-lecie hokeja w Sanoku: 60 lat sanockiego hokeja! Piękna historia, wspaniałe wspomnienia (FILM, ZDJĘCIA). Właśnie z tą publikacją związana jest produkcja 10 plansz ze zdjęciami z najważniejszych wydarzeń w historii. W ostatnich dniach, zostały one powieszone na ścianach Areny Sanok, w miejscu, gdzie jeszcze w poprzednim sezonie wywieszono antyramy z meczowymi koszulkami hokeistów z okresu ostatnich 20 lat. Wszystkie użyte do skomponowania wystawy materiały mają charakter edukacyjny.

Działania naszego stowarzyszenia mają na celu mi.in. promowanie historii sanockiego hokeja. Od kilku lat gromadzimy pamiątki związane z historią naszego klubu, m.in. w postaci koszulek meczowych. W ubiegłym sezonie udało się zakupić antyramy na owe koszulki i zawisły one na ścianach Areny. Po namyśle jednak stwierdziliśmy, iż okazalej będą prezentować się na filarach i bardziej eksponowanych miejscach Areny. Udało się zaprezentować 10 zestawów koszulek meczowych (domowych i wyjazdowych) używanych przez naszych hokeistów w ostatnich 20 latach – mówi Piotr Kotowicz, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Kibiców Sanockiego Hokeja.

Zawiesiliśmy również 10 plansz poświęconych historii sanockiego hokeja, które zamówiliśmy na okoliczność wydania albumu z okazji jubileuszu 60-lecia. Prezentują one najciekawsze naszym zdaniem zdjęcia, począwszy od lat 50 po zdobycie pierwszego ze złotych medali mistrzostw Polski – dodaje nasz rozmówca.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

foto: Sanocka Republika Hokejowa

16-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)