REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Nie bądź samotnym wilkiem, dołącz do watahy!

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Takim hasłem zachęcają pogranicznicy, aby dołączyć do ich szeregów. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w sposób ciągły prowadzi nabór do służby.

W sierpniu, w Lubaczowie uruchomiony będzie dodatkowy punkt informacyjny z możliwością złożenia dokumentów aplikacyjnych.

Jeśli:
– nie ukończyłas/łeś 35 roku życia,
– posiadasz wyłącznie obywatelstwo polskie,
– masz nieposzlakowaną opinię,
– jesteś osobą niekaraną za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
– korzystasz w pełni z praw publicznych,
– posiadasz co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe,
– posiadasz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w uzbrojonej formacji,
– dajesz rękojmię zachowania tajemnicy służbowej,
– jesteś osobą komunikatywną, kreatywną w działaniu, zdyscyplinowaną oraz zainteresowaną stabilnymi warunkami pracy i szansą zawodowego rozwoju,

……. jesteś kandydatem którego szukamy!

Każdy kandydat, który spełnia powyższe wymagania musi przejść dwuetapowe postępowanie kwalifikacyjne:

I etap to formalności związane z osobistym złożeniem wymaganych dokumentów i zaświadczeń, wstępną rozmową kwalifikacyjna, badaniami psychologicznymi i badaniami psychofizjologicznymi,
II etap obejmuje egzamin w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej ( w Lubaniu, Koszalinie lub Kętrzynie) , składający się z testu pisemnego z wiedzy ogólnej, ze znajomości języka obcego, sprawności fizycznej oraz rozmowy kwalifikacyjnej.

Po przyjęciu do służby, nowy funkcjonariusz SG jest kierowany na 3,5 miesięczne szkolenie podstawowe, a potem miesięczną praktykę w macierzystej jednostce. Na koniec odbywa 3,5 miesięczne szkolenie podoficerskie. W trakcie szkoleń w ośrodkach SG, kursant ma zapewnione wyżywienie, pobyt oraz wynagrodzenie (ok. 2300 zł netto). Po zakończonych szkoleniach wynagrodzenie wynosi ok. 3200 zł netto.

UWAGA!!! Z dniem 2 sierpnia 2019 r. w budynku Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 25, zostanie uruchomiony punkt informacyjny w sprawie przyjęć do służby w SG z możliwością złożenia dokumentów.

Zainteresowanych zapraszamy po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu daty i godziny złożenia dokumentów aplikacyjnych.

Szczegółowe informacje można uzyskać: od poniedziałku do piątku w Przemyślu (ul. Mickiewicza 34) w godz. 07.30 – 15.30 , pod nr tel.: 16 673 2078 lub 16 673 2384, e-mail: nabor.biosg@strazgraniczna.pl oraz w Lubaczowie w godz. 09.00 – 12.00 pod nr tel.: 16 672 8816 w dniach 2, 9, 23 oraz 30 sierpnia 2019 r.

materiały nadesłane/BiOSG

16-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)