REKLAMA
REKLAMA

HOKEJ: Seniorzy zagrają w I lidze! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Dziś po południu poinformowano, że pierwsza drużyna klubu hokejowego z Sanoka zagra z polskiej I lidze, która od przyszłego sezonu ma być połączona z Centralną Ligą Juniorów.

W dniu 13 czerwca 2019 r. w Urzędzie Miasta Sanoka pod Patronatem Burmistrza Miasta Sanoka Tomasza Matuszewskiego odbyło się spotkanie przedstawicieli głównych sponsorów sanockiego hokeja. W spotkaniu uczestniczyli Pan Ryszard Ziarko – prezes firmy Ciarko, Pan Józef Leśniak – Prezes Spółki Automet Group, Pan Maciej Łyko – prezes Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego Buksan – Łyko oraz Pan Michał Radwański – prezes UKS Niedźwiadki. Po analizie i długich rozmowach dotyczących kształtu i organizacji rozgrywek oraz posiadanego budżetu, jak również biorąc pod uwagę dalszy rozwój sanockiej młodzieży, podjęto decyzję, że sanocki hokej będzie reprezentowany w rozgrywkach CLJ/ I Ligi Polskiej. Runda zasadnicza obejmuje swoim kształtem 14 zespołów, co spowoduje, że drużyna rozegra kilkanaście meczy więcej niż w rozgrywkach II Ligi Słowackiej. Głównym powodem podjęcia takiej decyzji było określenie kierunku rozwoju sanockiego hokeja, w tym inwestycji w młodzież, ich dalszy rozwój i wykorzystanie obecnego potencjału jakim było zdobycie w bieżącym roku tytułu Mistrza Polski Centralnej Ligi Juniorów. Budowanie mocnego zaplecza na bazie własnych wychowanków stanowi zarówno dla sponsorów, jak i sztabu trenerskiego priorytet dalszego rozwoju hokeja. Zwiększona ilość meczy, nie tylko rundy zasadniczej ale i play – off spowoduje, że sanoccy kibice będą mogli częściej gościć na Arenie i wspierać swoich wychowanków podczas rozgrywek ligowych – czytamy w komunikacie  opublikowanym przez klub UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok.

Foto: Tomasz Sowa / archiwum

źródło: UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok / Facebook

13-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)