REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: „Parking wielopoziomowy przecieka?”. Kłopoty ze szczelnością dachu (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Kierowcy korzystający z parkingu wielopoziomowego zgłaszają, że w obiekcie sa kłopoty z przeciekającym dachem. Zastanawiają się, czy to jednorazowa sytuacja, czy poważniejszy problem.

 

Przecieka? Czy zarządca planuje coś z tym zrobić? Wyłączone są 2 miejsca parkingowe, które niszczeją – pisze czytelnik.

Rzeczywiście, nie wygląda to dobrze, a jak się okazuje, to nie jest jednorazowy kłopot.

Problem szczelności konstrukcji stropu i miejscowych zawilgoceń wystąpił już na etapie gwarancyjnym i był wielokrotnie zgłaszany zarówno projektantom obiektu, jak i przede wszystkim generalnemu wykonawcy i podwykonawcom robót. W okresie gwarancji usunięcie tych usterek leżało po stronie wykonawcy. Były to doraźne naprawy, które jak widać nie przyniosły zadowalającego rezultatu, gdyż wystąpił przeciek opisany przez internautę. W tej sytuacji podjęliśmy dwojakie działania: remont dachu głównie poprzez wymianę pokrycia i obróbek blacharskich oraz uszczelnienie elementów dachu. Wszystko to własnym staraniem i kosztem – mówi Emilia Trześniowska z sanockiego magistratu, odpowiedzialna za kontakt z mediami.

Równocześnie podjęliśmy decyzję o wystąpieniu do wykonawcy z roszczeniem usunięcia przecieków w ramach rękojmi z tytułu gwarancji. Wprawdzie wyłączenie 2 stanowisk nie stanowi znaczącej straty z tytułu braku opłat, to niemniej podjęte zostały natychmiastowe działania. Chcemy, aby parking, pomimo pewnych uwag krytycznych, dobrze służył mieszkańcom naszego miasta, a poprzez poprawę jego funkcjonalności, był maksymalnie wykorzystany – dodaje Trześniowska.

Jak uzupełnia przyczyną awarii jest przeciek wody przez nieszczelności konstrukcyjne. Wynika to ze względów rozwiązania technicznego, konstrukcji, zastosowania funkcji tarasu zielonego jak i usytuowania w terenie.

Warto dodać, że do 5 sierpnia 2019 r., zgodnie z warunkami wynikającymi z wniosku aplikacyjnego o dofinansowanie inwestycji, dzierżawcą parkingu było Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. Natomiast z dniem 5 sierpnia 2019 r. SPGM Sp. z o.o. stał się zarządcą obiektu na podstawie umowy o zarządzanie.

Czytelnicy zauważają także podwyżkę cen za parkowanie w obiekcie. Od momentu uruchomienia parkingu została ustalona kwota opłaty parkingowej w wysokości 2 zł/godzinę. Wprowadzone zostały również opłaty abonamentowe miesięczne, kwartalne oraz półroczne za parkowanie pojazdów. Opłaty te nie były zmieniane do 5 sierpnia br., wtedy wówczas zaczął obowiązywać nowy cennik opłat wprowadzony w drodze Zarządzenia Nr 150/2019 Burmistrza Miasta Sanoka.

Jak się okazuje zmianie uległa stawka opłaty za pierwszą godzinę parkowania, która wzrosła do 3 złotych, opłata za kolejne godziny parkowania pozostała niezmieniona.

Dla przykładu podajemy porównanie kosztów 8-godzinnego parkowania przed i po zmianie cennika. Przed: 2 zł * 8 godzin = 16 zł; Po: 3 zł * pierwsza godzina + 2 zł * 7 godzin = 17 zł. Jak widać zmiana jest symboliczna, natomiast wyższa cena za pierwszą godzinę parkowania jest powszechnie stosowana na tego typu obiektach. Opłaty abonamentowe miesięczna, kwartalna i półroczna zostały zwiększone o 20% w stosunku do wcześniejszych – wyjaśnia Emilia Trześniowska.

Mając na uwadze wysokość tych cen w porównaniu do innych miast, należy zwrócić uwagę, że nie są to wygórowane stawki jak na taki obiekt. Należy też podkreślić, że wraz z podwyżką wprowadzono zasadę „wolnych niedziel” tj. darmowych wjazdów bez naliczania opłat. Zostało to przyjęte z aprobatą mieszkańców miasta, a z drugiej strony zmniejsza koszty funkcjonowania obiektu – kwituje.

15-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)