REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: „Parking wielopoziomowy przecieka?”. Kłopoty ze szczelnością dachu (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Kierowcy korzystający z parkingu wielopoziomowego zgłaszają, że w obiekcie sa kłopoty z przeciekającym dachem. Zastanawiają się, czy to jednorazowa sytuacja, czy poważniejszy problem.

 

Przecieka? Czy zarządca planuje coś z tym zrobić? Wyłączone są 2 miejsca parkingowe, które niszczeją – pisze czytelnik.

Rzeczywiście, nie wygląda to dobrze, a jak się okazuje, to nie jest jednorazowy kłopot.

Problem szczelności konstrukcji stropu i miejscowych zawilgoceń wystąpił już na etapie gwarancyjnym i był wielokrotnie zgłaszany zarówno projektantom obiektu, jak i przede wszystkim generalnemu wykonawcy i podwykonawcom robót. W okresie gwarancji usunięcie tych usterek leżało po stronie wykonawcy. Były to doraźne naprawy, które jak widać nie przyniosły zadowalającego rezultatu, gdyż wystąpił przeciek opisany przez internautę. W tej sytuacji podjęliśmy dwojakie działania: remont dachu głównie poprzez wymianę pokrycia i obróbek blacharskich oraz uszczelnienie elementów dachu. Wszystko to własnym staraniem i kosztem – mówi Emilia Trześniowska z sanockiego magistratu, odpowiedzialna za kontakt z mediami.

Równocześnie podjęliśmy decyzję o wystąpieniu do wykonawcy z roszczeniem usunięcia przecieków w ramach rękojmi z tytułu gwarancji. Wprawdzie wyłączenie 2 stanowisk nie stanowi znaczącej straty z tytułu braku opłat, to niemniej podjęte zostały natychmiastowe działania. Chcemy, aby parking, pomimo pewnych uwag krytycznych, dobrze służył mieszkańcom naszego miasta, a poprzez poprawę jego funkcjonalności, był maksymalnie wykorzystany – dodaje Trześniowska.

Jak uzupełnia przyczyną awarii jest przeciek wody przez nieszczelności konstrukcyjne. Wynika to ze względów rozwiązania technicznego, konstrukcji, zastosowania funkcji tarasu zielonego jak i usytuowania w terenie.

Warto dodać, że do 5 sierpnia 2019 r., zgodnie z warunkami wynikającymi z wniosku aplikacyjnego o dofinansowanie inwestycji, dzierżawcą parkingu było Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. Natomiast z dniem 5 sierpnia 2019 r. SPGM Sp. z o.o. stał się zarządcą obiektu na podstawie umowy o zarządzanie.

Czytelnicy zauważają także podwyżkę cen za parkowanie w obiekcie. Od momentu uruchomienia parkingu została ustalona kwota opłaty parkingowej w wysokości 2 zł/godzinę. Wprowadzone zostały również opłaty abonamentowe miesięczne, kwartalne oraz półroczne za parkowanie pojazdów. Opłaty te nie były zmieniane do 5 sierpnia br., wtedy wówczas zaczął obowiązywać nowy cennik opłat wprowadzony w drodze Zarządzenia Nr 150/2019 Burmistrza Miasta Sanoka.

Jak się okazuje zmianie uległa stawka opłaty za pierwszą godzinę parkowania, która wzrosła do 3 złotych, opłata za kolejne godziny parkowania pozostała niezmieniona.

Dla przykładu podajemy porównanie kosztów 8-godzinnego parkowania przed i po zmianie cennika. Przed: 2 zł * 8 godzin = 16 zł; Po: 3 zł * pierwsza godzina + 2 zł * 7 godzin = 17 zł. Jak widać zmiana jest symboliczna, natomiast wyższa cena za pierwszą godzinę parkowania jest powszechnie stosowana na tego typu obiektach. Opłaty abonamentowe miesięczna, kwartalna i półroczna zostały zwiększone o 20% w stosunku do wcześniejszych – wyjaśnia Emilia Trześniowska.

Mając na uwadze wysokość tych cen w porównaniu do innych miast, należy zwrócić uwagę, że nie są to wygórowane stawki jak na taki obiekt. Należy też podkreślić, że wraz z podwyżką wprowadzono zasadę „wolnych niedziel” tj. darmowych wjazdów bez naliczania opłat. Zostało to przyjęte z aprobatą mieszkańców miasta, a z drugiej strony zmniejsza koszty funkcjonowania obiektu – kwituje.

15-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)