REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanin zatrzymał pijanego kierowcę. 75-latek miał prawie 2 promile

SANOK / PODKARPACIE. Sanoczanin uniemożliwił dalszą jazdę kierującemu oplem corsą, który był pijany. Zabezpieczył kluczyki samochodu do czasu przyjazdu policjantów. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało w organizmie 75-letniego kierowcy opla blisko 2 promile alkoholu. Teraz sprawa trafi do sądu.

Wczoraj po godz.17, oficer dyżurny leskiej komendy otrzymał informację, że na drodze między Polańczykiem, a Wołkowyją zatrzymany został pijany kierowca. Lescy policjanci pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali mieszkańca Sanoka, który uniemożliwił dalszą jazdę kierującemu oplem corsą.

Mężczyzna był świadkiem, jak kierujący osobówką próbował zawracać na drodze, jednak miał z tym duże problemy. Gdy sanoczanin podszedł do samochodu z zamiarem udzielenia pomocy kierującemu, poczuł od niego alkohol, wówczas zabezpieczył kluczyki od samochodu i powiadomił Policję.

Przeprowadzone badanie wykazało 1,73 promila alkoholu w organizmie kierowcy opla. 75-letniemu mieszkańcowi Polańczyka zostało zatrzymane prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

źródło: KPP Lesko

15-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)