REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Zadzwoniła kobieta, chciała 50 tys. złotych. Uwaga na „wnuczków”!

SANOK / PODKARPACIE. Jeden z naszych Czytelników zgłasza interwencję. – Wczoraj około południa do mojej cioci zadzwoniła młoda kobieta. Chciała sporą sumę pieniędzy – mówi Internauta. Policja przypomina, aby wszelkiego rodzaju podejrzane telefony i prośby o pieniądze zgłaszać do komendy.

 

Sytuacja miała miejsce wczoraj (6 marca przyp. red.) około południa. Ciocia mieszka przy ul. Kolejowej. Zadzwonił telefon, młoda kobieta błagała o 50 tysięcy złotych. Opowiadała, że jest uczestnikiem wypadku. Krewna nie dała wiary jej historii, ale mocno roztrzęsiona powiadomiła o sytuacji rodzinę – relacjonuje Czytelnik. – Na szczęście nie pozwoliła się oszukać, ale też bała się zadzwonić na policję – kontynuuje rozmówca.

Dodaje, że warto przestrzec innych. Metoda „na wnuczka” zbiera niejednokrotnie drogie żniwo.

Policjanci przestrzegają przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka”. Ofiarami tego rodzaju przestępstw padają najczęściej osoby starsze i samotnie mieszkające.

Apelujemy o czujność i podejrzliwość wobec nieznajomych. Jeśli ktoś podaje się za naszego krewnego bądź jego kolegę i prosi o pieniądze, powołując się na przykład na zły stan zdrowia, należy potwierdzić czy opisywana sytuacja polega na prawdzie. Można to zrobić dzwoniąc do rodziców osoby wskazywanej jako ta, która pilnie potrzebuje pomocy, bądź innych członków rodziny. Pamiętajmy, że osoby starsze i samotnie mieszkające są szczególnie narażone na tego rodzaju przestępstwa. Nie udzielajmy przez telefon żadnych informacji na swój temat i na temat swoich oszczędności. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadamiajmy o tym fakcie Policję – telefon alarmowy 997 – mówi asp. szt. Anna Oleniacz, rzecznik prasowy sanockiej policji.

Policja apeluje również do ludzi młodych, aby objęli opieką osoby starsze, samotnie mieszkające, chroniąc tym samym przed staniem się ofiarą przestępstwa.

07-03-2019
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

jacek2019-03-07 15:53:15
0 0
poogladajcie youtube jak babcia szkoli ziecia i corke za zalegla kwote .gdyby ta dzwoniaca ,,, ofiara wypadku ,, trafila na nia to szybko by sie z tego procederu wyleczyla.
iTi2019-03-18 13:25:04
0 0
Powiadamiać w takim przypadku Policję - a jak nabierze na Policjanta? Też takie były przypadki - jednym słowem strasznie bojaźliwi i bogobojni są starsi ludzie, po co się bać lać oszusta gorącą wodą w zakazaną mordę i tyle może wtedy by pokazali oparzony łeb ponieważ na dzień dzisiejszy prawo wszystkich oszustów broni i zasłania jak największy skarb, musimy sami sobie pomagać unieszkodliwiając złodziei i nierobów na różne sposoby.