REKLAMA
REKLAMA

Jazda do rowu, potrącenie, kolizje. Jest ślisko, uważajmy! (FOTO)

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. W poniedziałek i wtorek na terenie powiatu sanockiego doszło do pięciu kolizji. Policja apeluje o rozważną jazdę oraz zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów. Pamiętajmy, że na mokrej lub oblodzonej nawierzchni droga hamowania jest znacznie wydłużona.

Pogoda nie rozpieszcza kierujących. Opady śniegu oraz silny wiatr spowodowały, że warunki panujące na drogach nie należą do najłatwiejszych.

We poniedziałek i wtorek na terenie powiatu sanockiego doszło do kilku zdarzeń drogowych:

W poniedziałek 7 stycznia w Srogowie kierujący hyundaiem na śliskiej jezdni nie zachował ostrożności i wjechał do przydrożnego rowu.

We wtorek 8 stycznia pierwsze zdarzenie miało miejsce w Sanoku na ul. Lipińskiego, około godz. 8.40. Kierujący pojazdem marki Peugeot, 22-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, nie zachował należytej ostrożności i potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 67-letnią kobietę. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Sanoku na ul. Jana Pawła II, o godz. 10. Kierujący lexusem podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem kia, doprowadzając do zdarzenia. Sprawcę ukarano mandatem.

O godz. 14.33, także w Sanoku, na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i Słowackiego doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Kierujący volkswagenem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu fiatem. Sprawca ukarany mandatem.

Kierujący samochodem peugeot podczas manewru cofania uderzył w prawidłowo jadącego nissana. Ta kolizja również została zakończona mandatem.
Na szczęście żaden z uczestników tych zdarzeń nie doznał obrażeń.

Policja apeluje o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Panujące warunki atmosferyczne mogą powodować, że drogi będą śliskie, a widoczność ograniczona. Pamiętajmy o tym, że nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i przezorności.

ZOBACZ FOTORELACJĘ! Kilka zdarzeń z dróg naszego powiatu, z ostatnich dni

 

KPP Sanok/red.

foto: 

10-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)