REKLAMA
REKLAMA

Kolejne metry asfaltowej ścieżki nad Sanem. Praca wre (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Trwają prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej przy brzegu Sanu, wzdłuż ul. Rybickiego. Na kolejnych jej fragmentach położono asfalt. Ciekawi ostatecznego kształtu traktu miłośnicy spacerów i jazdy na rowerze, mogą już oglądać niemal cały zarys ścieżki od parkingu przy Skansenie do istniejącej już drogi przy „Sosenkach”.

Roboty przeprowadzane są w ramach projektu „Zagospodarowanie brzegów rzeki San”. Projekt zakłada budowę asfaltowej ścieżki pieszo-rowerowej od Skansenu do istniejącego już traktu dla rowerzystów i pieszych. Powstaną również ławeczki, paleniska i punkty widokowe.

Nowa ścieżka pieszo-rowerowa powstanie wzdłuż ulicy Rybickiego, a więc na odcinku tuż przy rzece San. Asfaltowa droga o szerokości niespełna 2,5 m połączy parking przy Muzeum Budownictwa Ludowego z istniejącą już ścieżką przy Sosenkach. Ta z kolei łączy się z drogą prowadzącą do komendy policji. W taki oto sposób powstanie trakt dla miłośników rowerów oraz sympatyków spacerów w pięknej scenerii o długości ponad 1,5 km. Budowa nowej ścieżki dotyczy odcinka 725 m.

Projekt zakłada również montaż dwóch punktów widokowych z wykorzystaniem betonowych płyt o łącznej powierzchni blisko 200 m3.

Nad Sanem będzie można usiąść na 38 ławkach oraz zorganizować ognisko przy 9 okrągłych paleniskach o średnicy 2 m. Aby zadbać o czystość, zainstalowanych zostanie 30 koszy na śmieci.

W ramach zadania posadzonych zostanie 3 tysiące drzew i krzewów.

źródło: Red., UM Sanok

26-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)