REKLAMA
REKLAMA

Kolejne metry asfaltowej ścieżki nad Sanem. Praca wre (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Trwają prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej przy brzegu Sanu, wzdłuż ul. Rybickiego. Na kolejnych jej fragmentach położono asfalt. Ciekawi ostatecznego kształtu traktu miłośnicy spacerów i jazdy na rowerze, mogą już oglądać niemal cały zarys ścieżki od parkingu przy Skansenie do istniejącej już drogi przy „Sosenkach”.

Roboty przeprowadzane są w ramach projektu „Zagospodarowanie brzegów rzeki San”. Projekt zakłada budowę asfaltowej ścieżki pieszo-rowerowej od Skansenu do istniejącego już traktu dla rowerzystów i pieszych. Powstaną również ławeczki, paleniska i punkty widokowe.

Nowa ścieżka pieszo-rowerowa powstanie wzdłuż ulicy Rybickiego, a więc na odcinku tuż przy rzece San. Asfaltowa droga o szerokości niespełna 2,5 m połączy parking przy Muzeum Budownictwa Ludowego z istniejącą już ścieżką przy Sosenkach. Ta z kolei łączy się z drogą prowadzącą do komendy policji. W taki oto sposób powstanie trakt dla miłośników rowerów oraz sympatyków spacerów w pięknej scenerii o długości ponad 1,5 km. Budowa nowej ścieżki dotyczy odcinka 725 m.

Projekt zakłada również montaż dwóch punktów widokowych z wykorzystaniem betonowych płyt o łącznej powierzchni blisko 200 m3.

Nad Sanem będzie można usiąść na 38 ławkach oraz zorganizować ognisko przy 9 okrągłych paleniskach o średnicy 2 m. Aby zadbać o czystość, zainstalowanych zostanie 30 koszy na śmieci.

W ramach zadania posadzonych zostanie 3 tysiące drzew i krzewów.

źródło: Red., UM Sanok

26-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)