REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Marihuanę i amfetaminę próbował przemycić w portfelu

MEDYKA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Służby Celno – Skarbowej z Oddziału Celnego w Medyce udaremnili przemyt 2,296 g marihuany i 0,300 g amfetaminy. Towar ujawniony został podczas kontroli 43-letniego obywatela Ukrainy.

W nocy z 14 na 15 lipca br. funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Oddziału Celnego w Medyce podczas kontroli 43-letniego obywatela Ukrainy przekraczającego granicę w ruchu pieszym, ujawnili w portfelu susz roślinny koloru zielonego oraz substancję koloru białego zawiniętą w folię aluminiową. W wyniku wstępnych ustaleń stwierdzono w pierwszym przypadku marihuanę, a w drugim amfetaminę.

Obywatel Ukrainy wyjaśnił, że marihuanę zakupił podczas pobytu w Holandii na użytek własny. Analiza próbki przekazanej do Laboratorium Celno-Skarbowego Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu wykazała w suszu roślinnym zawartość delta-9 THC w ilości wystarczającej do odurzenia nawet 28 osób.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone są przez Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu pod nadzorem prokuratora. Za to przestępstwo grozi kary grzywny i pozbawienia wolności do lat 5.

W 2018 r. Laboratorium Celno-Skarbowe w Przemyślu przebadało ponad 2,3 tys. próbek i wykonało ponad 12 tys. analiz, wielokrotnie przyczyniając się do udaremnienia wprowadzenia do obrotu substancji psychoaktywnych i niebezpiecznych. W 1,9 tys. próbkach stwierdzono nieprawidłowości, co stanowiło 84 % wszystkich przebadanych próbek.

26-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)