REKLAMA
REKLAMA

Kolejne pęknięcia na murach klasztoru Franciszkanów. Skarpa „pracuje” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Z miesiąca na miesiąc na murach klasztoru oo. Franciszkanów w Sanoku pojawia się coraz więcej pęknięć i ubytków. Pół roku temu, pomiędzy niedzielnymi mszami, znad jednej z okiennic przy ołtarzu posypały się fragmenty ściany. Sytuacja miała się pogorszyć również w trakcie umacniania skarpy pod jednym z sąsiadujących obiektów. Na szczęście już wiadomo, że w lipcu ruszą prace związane z zabezpieczeniem zbocza.

W ubiegłą niedzielę, podczas wszystkich kazań, gwardian i proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego o. Bartosz Pawłowski informował wiernych o pogarszającej się sytuacji związanej ze stanem murów klasztoru i planowanych pracach zabezpieczających zbocze. Pęknięcia występują w kolejnych miejscach, a o tym, że zaczyna się robić niebezpiecznie świadczyło choćby to, co wydarzyło się około 6 miesięcy temu, kiedy pomiędzy mszą świętą dla dzieci odprawianą o godzinie 10:30, a kolejną liturgią zaplanowaną na 12:00, znad okiennicy tuż przy ołtarzu posypały się elementy ściany. Niekorzystnie na kondycję ścian miały wpłynąć również prace przy zboczu kilkadziesiąt metrów obok. Wykonywano je w 2015 roku. W klasztorze zaobserwowano wtedy kolejne pęknięcia.

Kroki mające na celu zabezpieczenie zbocza Franciszkanie podjęli około 1,5 roku temu. Wtedy też, przygotowano dokumentację i zwrócono się o pomoc do magistratu. Przeprowadzono przetarg, wyłoniono wykonawcę. Prace, jak mówił o. Bartosz Pawłowski, mają ruszyć już w lipcu.

Do urzędu miasta zwróciliśmy się z pytaniami o szczegóły dotyczące projektu. Czekamy na odpowiedzi.

Do tematu wrócimy.

20-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)