REKLAMA
REKLAMA

NIEDZIELA / SANOK: Koncert Małej Armii Janosika w kościele na Posadzie! (VIDEO)

NIEDZIELA / SANOK: Koncert Małej Armii Janosika w kościele na Posadzie! (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. W najbliższą niedzielę (27 stycznia) będziemy gościć w naszym kościele zespół góralski „Mała Armia Janosika” z Raby Wyżnej w liczbie 117 osób, który tworzą dzieci, młodzież i dorośli. Śpiew kolęd rozpoczną o godz. 11.15. Będą śpiewać w czasie Mszy św. o 11.30. Ponadto po Mszy św. odbędzie się 30-minutowy koncert.


Koncert Małej Armii Janosika
27 stycznia 2019 (niedziela), godzina 11:15
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanoku (Posada)

Serdecznie zapraszamy!


Mała Armia Janosika – „Uciekali, uciekali”

Mała Armia Janosika – Białe Róże

Mała Armia Janosika

Góralska kapela wykonująca muzykę ludową, folkową, muzykę z pogranicza Bałkan oraz Karpat. Pomysłodawcą tego projektu muzycznego jest Damian Pałasz – skrzypek, muzyk i wizjoner pochodzący z Raby Wyżnej, który w lutym 2015 roku utworzył właśnie w Rabie Wyżnej sekcję nauki gry na skrzypcach i basach góralskich. Trzon projektu stanowią głównie dzieci oraz młodzież, którzy krok po kroku rozwijają umiejętności w grze na skrzypcach, akordeonie oraz basach góralskich.

Mała Armia Janosika realizuje: utworzenie grupy artystycznej, zainspirowanej kulturą góralską, ale jednocześnie nawiązującej do innych kultur, potrafiącej wyjść poza utarte schematy, motywującej do kreatywności w muzyce, poszerzania horyzontów i realizowania własnej pasji.

red. / Parafia NSPJ w Sanoku / Mała Armia Janosika
film: youtube.pl / Damian Pałasz

foto: kadr z filmu

25-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)