REKLAMA
REKLAMA

Kontrabanda w mercedesie. Towar wart ponad 20 tys. złotych

Przechwycili papierosy warte blisko 22 tys. zł.

REGION / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z przejścia granicznego w Korczowej udaremnili przemyt 1566 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabandę o rynkowej wartości blisko 22 tys. złotych mundurowi znaleźli w mercedesie, którym podróżował 27-letni obywatel Ukrainy.

W czwartek, 21 lutego br. funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej wytypowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski z Ukrainy samochód typu bus na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Podczas kontroli okazało się, że w skrytkach pojazdu znajdują się znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy- łącznie 1566 paczek.

Do przemytu towaru, którego rynkowa wartość szacowana jest na prawie 22 tys. złotych, przyznał się kierowca pojazdu. 27- letni mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze, na poczet której uiścił kwotę 20 tys. złotych.

W 2018 r. funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu ponad 26 mln sztuk papierosów o rynkowej wartości 18 mln złotych.

 

KAS

22-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)