REKLAMA
REKLAMA

Kontrabanda w mercedesie. Towar wart ponad 20 tys. złotych

Przechwycili papierosy warte blisko 22 tys. zł.

REGION / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z przejścia granicznego w Korczowej udaremnili przemyt 1566 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabandę o rynkowej wartości blisko 22 tys. złotych mundurowi znaleźli w mercedesie, którym podróżował 27-letni obywatel Ukrainy.

W czwartek, 21 lutego br. funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej wytypowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski z Ukrainy samochód typu bus na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Podczas kontroli okazało się, że w skrytkach pojazdu znajdują się znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy- łącznie 1566 paczek.

Do przemytu towaru, którego rynkowa wartość szacowana jest na prawie 22 tys. złotych, przyznał się kierowca pojazdu. 27- letni mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze, na poczet której uiścił kwotę 20 tys. złotych.

W 2018 r. funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu ponad 26 mln sztuk papierosów o rynkowej wartości 18 mln złotych.

 

KAS

22-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)