REKLAMA
przeprosiny Janas Podłogi
REKLAMA

Koralowiec zatrzymany na granicy

MEDYKA / PODKARPACIE. W miniony weekend funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu dokonali ujawnienia koralowca oraz 21.180 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Wczesnym niedzielnym rankiem funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na Podkarpaciu w bagażu 33 letniego obywatela Ukrainy, podróżującego busem, ujawnili koralowca (z łac. SCLERACTINIA), mogącego być okazem chronionym Konwencją Waszyngtońską CITES.

Wobec obywatela Ukrainy, który zamierzał przewieźć koralowca do Portugalii wszczęto sprawę karną, natomiast koralowca zatrzymano do dalszego postępowania.

Przewóz przez granicę bez pozwolenia okazów roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem (CITES) oraz przedmiotów z nich wykonanych jest złamaniem przepisów ustawy o ochronie przyrody i naraża na poważne kary (kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, wysoka kara grzywny, przepadek okazów).

Ponadto w miniony weekend funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Medyce w przyczepie samochodu ciężarowego dokonali ujawnienia ponad 21 tys. szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Do ukrycia papierosów przyznał się 37 letni obywatel Ukrainy, który złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Tytułem kary grzywny wpłacił 15 tys. zł oraz uiścił zryczałtowane koszty postępowania w wysokości 225 zł.

Wobec obywatela Ukrainy złożono wniosek do Straży Granicznej o zobowiązanie cudzoziemca do powrotu, a ujawnione papierosy zajęto do sprawy karnej skarbowej.

BiOSG

24-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)