REKLAMA
REKLAMA

Korek gigant z Zagórza do Sanoka! Nawigacja proponuje jechać przez… Lesko (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Budowa obwodnicy Sanoka trwa w najlepsze, wiążą się z tym utrudnienia na naszych drogach. Zwężenia, objazdy, czekanie na przejazd. Wszystko to wystawia na próbę nerwy i cierpliwość kierowców. „Trzyma” remont na ulicy Dworcowej w Sanoku. Prace trwają również na odcinku obwodnicy przy łączniku z ul. Lipińskiego. Efektem jest duży korek na trasie z Zagórza do centrum Sanoka. Jedna z nawigacji proponowała dzisiaj rano przejazd przez Lesko, jako najszybszą trasę! Remont ul. Dworcowej ma potrwać do końca czerwca.

Pogoda dopisuje, zatem prace przy budowie obwodnicy Sanoka postępują w szybkim tempie. Zanim doczekamy się efektów prac wycenionych na 140 ml zł, będziemy musieli radzić sobie z utrudnieniami.

W ostatnim czasie sporo mówi się o olbrzymich korkach na trasie Zagórz-Sanok. Faktycznie, przejazd tą trasą w godzinach szczytu może zająć nawet godzinę (!)

Dość powiedzieć, że dzisiaj rano, około godziny 9:30 jedna z najpopularniejszych nawigacji wskazywała przejazd przez Lesko, jako najszybszą trasę z Zagórza do centrum Sanoka. Trasę o długości 23,6 km mieliśmy przejechać w 26 minut. Z kolei drogę o długości 6,7 km, czyli najkrótszej łączącej obie miejscowości, aż w 32 minuty.

Co wiemy o remoncie ul. Dworcowej i kiedy możemy spodziewać się poprawy sytuacji?

Pojawią się utrudnienia w ruchu w związku z rozpoczęciem remontu ul. Dworcowej w Sanoku. Na ul. Beksińskiego oraz Dworcowej jezdnia zostanie zawężona do jednego pasa. Na ulicy Dworcowej w związku z remontem chodnika ruch pieszych przekierowany będzie na zamknięty dla ruchu kołowego pas jezdni. Remont potrwa do czerwca 2019 r. – informował naszych Czytelników jeszcze w marcu Damian Delikat, zastępca dyrektora kontraktu MAX BÖGL Polska.

Warto przypomnieć, że remont nawierzchni ul. Dworcowej wpisuje się w zakres prac przeprowadzanych w ramach budowy obwodnicy Sanoka. Uzasadnieniem wykonania prac jest fakt, że po otworzeniu obwodnicy, droga ta będzie ciągiem DK 28 (po zmianie oznaczeń), w związku z tym remont poprawi jej stan techniczny.

Zakres remontu obejmuje m.in.:

– frezowanie nawierzchni bitumicznej

– rozbiórkę nawierzchni bitumicznych chodników, obrzeży wraz z rozebraniem ław betonowych oraz krawężników z rozbiórką ław betonowych

-elementy drogowe: wykonanie obrzeży wraz z ławą betonową z oporem a także krawężników wraz z ławą betonową z oporem

– nawierzchnia jezdni:

1. Oczyszczenie i skropienie podłoża emulsją asfaltową

2. Wykonanie nawierzchni betonu asfaltowego – warstwa profilująca

3. Oczyszczenie i skropienie nawierzchni emulsją asfaltową

4. Wykonanie nawierzchni z SMA – warstwa ścieralna

– nawierzchnia chodnika: wykonanie warstwy profilującej z kruszywa do 10cm a następnie nawierzchni chodnika z kostki betonowej na podsypce cementowo – piaskowej

– odwodnienie drogi – regulacja pionowa wpustów ulicznych

– odtworzenie oznakowania poziomego i pionowego.

Zarówno pieszych jak i kierowców prosi się o szczególną ostrożność, przestrzeganie oznakowania oraz wykonywanie poleceń osób kierujących ruchem!

05-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)