REKLAMA
REKLAMA
Guardia

Pogranicznik spisał się na medal! Profesjonalnie pomógł poszkodowanemu motocykliście

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W czasie wolnym od służby chor. sztab. SG Robert Strzelecki będąc świadkiem kolizji udzielił poszkodowanemu profesjonalnej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusz jest przeszkolonym ratownikiem medycznym.

W ostatnią sobotę maja, chor. sztab. SG Robert Strzelecki, który na co dzień pełni służbę w placówce SG w Ustrzykach Górnych, a tego dnia miał wolne, wracał do domu.
W miejscowości Ustjanowa Górna (gmina Ustrzyki Dolne) zauważył na środku drogi przewrócony motocykl i stojący na poboczu samochód osobowy, który nosił ślady kolizji. Natychmiast podbiegł do leżącego na jezdni kierowcy motocykla, aby zorientować się w jakim jest stanie zdrowia. Młody mężczyzna (25 lat) był przytomny, ale w szoku.

Chorąży Robert Strzelecki, który jest również ratownikiem medycznym, od razu przystąpił do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i udzielania pierwszej pomocy. Okazało się, że wśród gromadzących się świadków są osoby z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ustianowej. Jako ratownik medyczny poprosił o bezzwłoczne przyniesienie zestawu ratownictwa medycznego: torby R1 z wyposażeniem. Następnie, motocykliście założył kołnierz ortopedyczny, a na prawe kolano szynę Kramera.

W międzyczasie na miejsce przyjechała Straż Pożarna i pogotowie ratunkowe. Poszkodowanego odwieziono do Szpitala w Ustrzykach Dolnych.

Dziękujemy Robercie za tak profesjonalne podejście w udzielaniu pierwszej pomocy! – chwalą kolegę bieszczadzcy pogranicznicy.

BiOSG

05-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)