Łyżwiarze SKŁ Górnik już po pierwszym starcie. Medale (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W miniony weekend w Warszawie odbyły się pierwsze w tym sezonie Ogólnopolskie Zawody Dzieci w Łyżwiarstwie Szybkim. Mimo, że zawodnicy SKŁ Górnik przystąpili do nich „z marszu” (po raz pierwszy na dużym torze w tym sezonie), odnieśli bardzo dobre wyniki.

W kategorii E1 (10 lat i młodsi) wśród chłopców zadebiutował Tomasz Synowiec w wieloboju zajął 17. miejsce.

W kategorii E1 (10 lat i młodsi) najlepsze 19. miejsce w wieloboju zajęła Oliwia Dydek. W tej grupie startowały jeszcze dwie zawodniczki – Justyna Czwerenko, która debiutowała w tych zawodach zajęła 28. miejsce, natomiast Madlen Pietrusa uplasowała się na 29. lokacie.

W kategorii E2 (11 lat) wśród chłopców debiutował Krystian Płodzień, który zajął w wieloboju 14. miejsce.

W kategorii E2 (11 lat) zwyciężyła Julita Krawiec wygrywając w każdym swoim biegu. W tej kategorii również startowały inne zawodniczki – 9. była Maja Pytlowany i 31. Aleksandra Lip.

W kategorii D1 (12 lat) startowały trzy nasze zawodniczki. Jagoda Kopczak zajęła w wieloboju 8. miejsce, gdzie za każdym razem biła „życiówki” z ubiegłego sezonu. 17. miejsce zajęła Maja Rysz, a nie ukończyła całego wieloboju Anna Stapińska, która w jednym z biegów miała groźnie wyglądający upadek.

W kategorii D2 (12 lat) spośród chłopców 2. miejsce w wieloboju zajął Szymon Hostyński, 9. Przemysław Zając, 10. Mikołaj Stabryła, który znacznie poprawił życiówki z ubiegłego sezonu.

Dziękujemy naszym sponsorom: Miasto Sanok, Gmina Sanok, MOSiR Sanok, PGNiG, HERB, SANSPORT, Siłownia Master, Markos, Esanok.pl.

tekst: Łukasz Kopczak (SKŁ Górnik Sanok)

źródło: materiały nadesłane