REKLAMA
REKLAMA

Mali patrioci z Pakoszówki. Piękne świętowanie! (VIDEO, FOTO)

Mali patrioci z Pakoszówki. Piękne świętowanie! (VIDEO, FOTO)

PAKOSZÓWKA / PODKARPACIE. W Niepublicznym Przedszkolu im. bł. J.J. Kocyłowskiego w Pakoszówce z okazji zbliżających się świąt majowych, dzieci poznawały najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości.

Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla zrozumienia przeszłości naszej Ojczyzny. Jest to wspaniały czas na przybliżenie przedszkolakom treści patriotycznych, w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej.

Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych dzieci uczą się patriotyzmu, wyrabiają pozytywne postawy i poczucie przynależności narodowej. W ten sposób już od dzieciństwa kształtuje się w nich uczucie miłości i przywiązania do własnego kraju oraz promuje się polskie symbole narodowe. Przedszkolaki udowodniły że posiadają dużą wiedzę o Polsce, z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach dydaktyczno-wychowawczych, , śpiewały hymn Polski, za pomocą różnych technik wykonały piękne prace plastyczne, rozwiązywały zagadki, pracowały na tablicy interaktywnej, a starszaki wspaniale zatańczyły Poloneza.

Nasze wspólne świętowanie niech będzie wyrazem szacunku dla minionych pokoleń, piękną lekcją historii, jak również kształtowaniem poczucia dumy z przynależności do Narodu Polskiego – podsumowują pracownicy przedszkola.

„Naród, który nie zna przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości” Św. Jan Paweł II

 

 

nadesłane
film: youtube.pl / Niepubliczne Przedszkole w Pakoszówce

01-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)