REKLAMA
REKLAMA

Mali patrioci z Pakoszówki. Piękne świętowanie! (VIDEO, FOTO)

Mali patrioci z Pakoszówki. Piękne świętowanie! (VIDEO, FOTO)

PAKOSZÓWKA / PODKARPACIE. W Niepublicznym Przedszkolu im. bł. J.J. Kocyłowskiego w Pakoszówce z okazji zbliżających się świąt majowych, dzieci poznawały najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości.

Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla zrozumienia przeszłości naszej Ojczyzny. Jest to wspaniały czas na przybliżenie przedszkolakom treści patriotycznych, w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej.

Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych dzieci uczą się patriotyzmu, wyrabiają pozytywne postawy i poczucie przynależności narodowej. W ten sposób już od dzieciństwa kształtuje się w nich uczucie miłości i przywiązania do własnego kraju oraz promuje się polskie symbole narodowe. Przedszkolaki udowodniły że posiadają dużą wiedzę o Polsce, z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach dydaktyczno-wychowawczych, , śpiewały hymn Polski, za pomocą różnych technik wykonały piękne prace plastyczne, rozwiązywały zagadki, pracowały na tablicy interaktywnej, a starszaki wspaniale zatańczyły Poloneza.

Nasze wspólne świętowanie niech będzie wyrazem szacunku dla minionych pokoleń, piękną lekcją historii, jak również kształtowaniem poczucia dumy z przynależności do Narodu Polskiego – podsumowują pracownicy przedszkola.

„Naród, który nie zna przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości” Św. Jan Paweł II

 

 

nadesłane
film: youtube.pl / Niepubliczne Przedszkole w Pakoszówce

01-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)