REKLAMA
REKLAMA

Marihuana, bursztyn i niezgłoszona gotówka (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Podczas kontroli podróżnych na przejściu granicznym w Krościenku, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili u jednego z podróżnych ponad 2 g marihuany. Z kolei na przejściu granicznym w Budomierzu funkcjonariusze udaremnili przemyt nieoszlifowanego bursztynu. Ostatnie działania kontrolne na przejściach granicznych to także ujawnienie znacznych ilości niezgłoszonych środków pieniężnych.

W środę, 30 stycznia br. funkcjonariusze Oddziału Celnego w Krościenku wytypowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód osobowy, którym podróżowały cztery osoby. Podczas rewizji pojazdu, w bagażu jednego z podróżnych funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej wykryli 2,017 g marihuany. Do przemytu narkotyku przyznał się 19-letni kierowca, który usłyszał zarzut przywozu na terytorium RP środków odurzających.

W tym samym dniu, na przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej podczas kontroli podróżującego do Polski obywatela Ukrainy, wykryli niezgłoszone środki pieniężne w wysokości 99 tys. złotych.

W związku z niedopełnieniem obowiązku dokonania zgłoszenia środków płatniczych, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 4 500 zł.

Z kolei 31 stycznia br. podczas kontroli pojazdów na przejściu granicznym w Budomierzu, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej udaremnili przemyt bursztynu. Ponad 11 kg nieoszlifowanych kamieni próbował przewieźć do Polski bez zgłoszenia celnego i uiszczenia należności przywozowych, obywatel Ukrainy. Towar przewożonych był w plastikowych butelkach.

Wobec podejrzanego o przemyt mężczyzny, wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli także kwotę 800 zł, na poczet kary grożącej sprawcy przemytu.

st. rachm. Edyta Chabowska
Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

źródło: materiały nadesłane

03-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)