REKLAMA
REKLAMA

Marihuana, bursztyn i niezgłoszona gotówka (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Podczas kontroli podróżnych na przejściu granicznym w Krościenku, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili u jednego z podróżnych ponad 2 g marihuany. Z kolei na przejściu granicznym w Budomierzu funkcjonariusze udaremnili przemyt nieoszlifowanego bursztynu. Ostatnie działania kontrolne na przejściach granicznych to także ujawnienie znacznych ilości niezgłoszonych środków pieniężnych.

W środę, 30 stycznia br. funkcjonariusze Oddziału Celnego w Krościenku wytypowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód osobowy, którym podróżowały cztery osoby. Podczas rewizji pojazdu, w bagażu jednego z podróżnych funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej wykryli 2,017 g marihuany. Do przemytu narkotyku przyznał się 19-letni kierowca, który usłyszał zarzut przywozu na terytorium RP środków odurzających.

W tym samym dniu, na przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej podczas kontroli podróżującego do Polski obywatela Ukrainy, wykryli niezgłoszone środki pieniężne w wysokości 99 tys. złotych.

W związku z niedopełnieniem obowiązku dokonania zgłoszenia środków płatniczych, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 4 500 zł.

Z kolei 31 stycznia br. podczas kontroli pojazdów na przejściu granicznym w Budomierzu, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej udaremnili przemyt bursztynu. Ponad 11 kg nieoszlifowanych kamieni próbował przewieźć do Polski bez zgłoszenia celnego i uiszczenia należności przywozowych, obywatel Ukrainy. Towar przewożonych był w plastikowych butelkach.

Wobec podejrzanego o przemyt mężczyzny, wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli także kwotę 800 zł, na poczet kary grożącej sprawcy przemytu.

st. rachm. Edyta Chabowska
Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

źródło: materiały nadesłane

03-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)