REKLAMA
REKLAMA

Martwy dzik znaleziony na terenie Sanoka (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. 23 maja Okręg Bieszczadzki Ligi Ochrony Przyrody w Sanoku poinformował  powiatowego lekarza weterynarii o znalezieniu martwego dzika w dzielnicy Dąbrówka (w pobliżu ulicy Okulickiego). Około południa na miejsce udali się członkowie LOP oraz Powiatowy Inspektor Weterynarii w Sanoku.

– To młody dzik – warchlak. Z pobieżnych oględzin nie stwierdzono u niego widocznych objawów chorobowych, ani śladów po postrzale, choć wciąż nie można tego wykluczyć. Zwierzę zostanie zutylizowane, po pobraniu próbek.

W laboratorium próbki przejdą testy na obecność afrykańskiego pomoru świń. Po testach będzie znana przyczyna śmierci dzika.

Pomór, czyli w skrócie ASF szybko rozprzestrzenia się w Polsce i jest coraz bliżej… Dlatego każdy przypadek znalezienia martwego dzika należy zgłaszać do właściwego lekarza weterynarii. Padłych zwierząt pod żadnym pozorem nie wolno dotykać, bo choć ASF dla człowieka jest niegroźny, przeniesienie zarazków choroby może mieć fatalne skutki.

Ryszard Rygliszyn
Prezes ZOB LOP w Sanoku

24-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)