REKLAMA
REKLAMA

Miasto zamontowało lampy solarne. Reagują na ruch (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Służby magistratu zamontowały niedawno na ulicach miasta 17 lamp z oprawami solarnymi. Działają ekonomicznie. Czerpią energię w dzień i doświetlają ulice w nocy. Z pełną mocą święcą pod wpływem ruchu.

Tomasz Sokołowski

O zamontowaniu lamp z oprawami solarnymi poinformował sekretarz miasta Bogdan Struś przedstawiając sprawozdanie burmistrza Tomasza Matuszewskiego z działalności pomiędzy sesjami.

Zintegrowane oprawy solarne zawierają panel fotowoltaiczny, źródło zasilania i energooszczędne diody LED. Zainstalowano je między innymi przy ulicach: Wincentego Pola, Zofii Skołozdro, Brzozowej (wszystkie Dąbrówka), Wiosennej (Posada) i Kamiennej (Wójtostwo).

Oprawy czerpią energię z promieniowania słonecznego. Ładują się podczas dnia i doświetlają ulice nocą. Reagują na ruch i dopiero wtedy świecą pełną mocą. Co więcej, diody LED działają bardzo długo, nawet 15-20 lat bez konieczności wymiany. Tego typu oprawy zapalają się natychmiast, nie potrzebują czasu na rozgrzanie. Nie wymagają również odstępów czasowych pomiędzy zgaśnięciem, a ponownym uruchomieniem. Są bardziej wydajne i nie obciążają sieci elektrycznej w takim stopniu jak tradycyjne lampy. Jest to zatem rozwiązanie oszczędne i proekologiczne.

17 lipca zwróciliśmy się do urzędu miasta z prośbą o udzielenie szczegółowych informacji na temat tego projektu. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Poniższe zdjęcia wykonaliśmy na Wójtostwie.

30-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)